za ljubitelje i odgajivače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za ljubitelje i odgajivače


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Patuljasti pinč 1 deo,

Ići dole 
+16
willy
As_Bg
Quelebris
ENIGMA
Kennel GDS
Little Bridge
"Canis Fabella"
irena capar-kingdom
Padre
Perun Panonski
bili985
Zorica-malizmaj
Piccolo Magnifico
mina-malizmaj
munja
wolf
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty18th Juli 2011, 8:32 pm

Zorice čestitamo na dobrim rezultatima!

Kako odgajivači da se zaštite od ovakvih situacija i da se na izložbama pojavljuju pravi pinčevi?
Evo čist primer, a ko je bio mogao je i da vidi, dva čoveka sad na CACIB-Irig su prodavali nazovimo prinčeve čovek mi kaže kako ima četiri kuje i dva mužjaka jednog izuzetno sitnog mužjaka sa kojim pari kuje i prodaje tj. štanca kaze da su odlični Hrani ih hlebom, svaki drugi dan donosi po 100 vekni hleba jer ima jos 5-6 rasa pored pinčeva. a i rekao je da su od budisave sto se moglo i videti po izgledu stenaca a prodavao ih je po 80e i to sa rodovnikom ko hoće. ps. Da, taj sitan muzjak je inace bio prvak Srbije , keze doticni prodavac,

Drugi je prodavao po 100e bez rodovnika posto majka nema rodovnik a otac je neki svecki pobednik kaze , kada sam ga pitao kako se zove taj svecki pobednik nije znao da mi odgovori. Inače je iz Sivca.Da da dodam rekao mi je da su to pravi Nemački patuljasti pinčevi!

O čemu dalje da se priča kada se takvi psi prodaju na jednoj medjunarodnoj manifestaciji, akoliko njih ima ovako da nepričamo.......
Kada bi svi odgajivači prodavali štence za ljubimca bez rodovnika nebi se ovo sve dešavalo a i nebi se či-pinčevi pojavljivali na izložbama!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty18th Juli 2011, 8:35 pm

Dok god se nenadje način da se stvari srede oko cene , stalno ce se voditi polemika oko toga! Svako misli da je upravu na svoj način!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty20th Juli 2011, 3:43 pm

Izlagali smo nase pse na CACIB Irig 17.07.2011. Sudio je Srecko Kukic iz Hrvatske (mislim da je i prosle godine on sudio pincere). Bilo je jako toplo ali pod debelim hladom u sumi sasvim podnosljivo. Samo kad se nije ponovilo vreme (nevreme) od prosle godine, kada je pao takav pljusak da smo bili do koze mokri. Dakle, druzenje je bilo ok, vreme lepo, psi raspolozeni (samo da im nije hladno, ostalo je ok Smile ). Ringovi su bili u hladu jedino je zamerka sto su na neravnom terenu i puni krticnjaka i drugih neravnina ali posto sa pat. pincerima ne mora da se trci onda nije bilo strasno. Bilo je prijavljeno 10 pasa a izvedeno 9 koliko sam ispratila. Evo i rezultata, ne znam sve ali koliko znam tu je:

CRVENI:

Razred mladih, muzjaci:
Cayenne del Sandis Grande (Curacao v. Kosslbachtal & Piccollo Wanda) - ???
Kan v. Masterhof (Master Mickey v. Masterhof & Rita v. Masterhof) - PRM

Razred zrelih, muzjaci:
Ten Lunny Sherman Sherry (Ten Lunny Brem Bell Kanto & Ten Lunny Zhasmin Zhelenaya) - CAC, CACIB, BOB
Walle Barkmaker (Indra Mali Zmaj & J-Belona) - odl.

Razred beba, zenke:
Mia v. Masterhof (Pink Floyd v. Kosslbachtal & Rumblerush's Karelia Beat) - VP

Razred mladih, zenke:
Kia v. Masterhof (Master Mickey v. Masterhof & Rita v. Masterhof) - PRM

Razred intermedia, zenke:
Gianna Mali Zmaj (Telem Bat-Chen & Samba Mali Zmaj GDS) - CAC, R.CACIB

CRN SA PALEZOM:
Razred intermedia, muzjaci:
Gucci Mali Zmaj (Telem Bat-Chen & Samba Mali Zmaj GDS) - CAC, R.CACIB

Razred mladih, zenke:
B.Sucy of Angele's Police (Blue-Star Uz & Blue-Star Miss Marpie) - odsutna

Razred intermedia, zenke:
Garbo Mali Zmaj (Telem Bat-Chen & Samba Mali Zmaj GDS) - CAC

Razred sampiona, zenke:
Volgia D'IQ (Diavolo D'IQ & Kiralydvari Mo) - CAC, CACIB.


Imam slike samo nasih pasa jer nisam mogla da slikam u ringu (izlagala sam sa Minom) a evo i onih pomenutih jadnih stenaca koji su se pekli ceo dan po onoj vrelini.

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4279
Sudija je ocenjivao podosta rasa.

Izlagac i stazista Smile :
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4280

Gucci MZ:
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Gucci_IMG_4327

Gabi MZ:
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Gabi_IMG_4290

Gianna:
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Gianna_IMG_4292

Evo i gore pomenutih jadnika:
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4277
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4275-s
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4275

a ovo su valjda ti od "sveckog" kako rece Vlada:
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 IMG_4272


Poslednji izmenio Zorica-malizmaj dana 21st Juli 2011, 11:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty20th Juli 2011, 5:57 pm

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 83779
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty20th Juli 2011, 6:39 pm

Srecko Kukic je sudija koji je dva puta ostetio nase odgajivace ( mislim da je oba puta bilo u Novom Sadu,jednom su bili osteceni Indra Mali Zmaj i Macho Mali Zmaj,a drugi put je ostecen bio Unco GDS)!
U oba slucaja je bila u pitanju devojka iz Madjarske (inace cerka predsednika pincer snaucer kluba Madjarske)sa istim psom,crnom zenkom,sada se ne secam kako se zove a i mrzi me da trazim!
Kako vidim opet je to ponovio u Irigu !
Taj sudija ima dogovor sa madjarskim odgajivacima ,u fazonu -ti nama titulu i BOB, mi tebe zovemo da sudis u Madjarsku!
Sto se odgajivacnice "Barkmaker" tice ,taj sudija nikada vise nece suditi nase pse pa sve i da je jedini sudija na svetu!
Ne znam kako izgleda pas koji je dobio BOB ,mozda bi Zorka mogla da nam kaze da li je bas bio za prvaka rase !
Ali mislim i da nije bio ,opet bi dobio BOB,jer je toliko ocigledno sta sudija radi !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty20th Juli 2011, 6:53 pm

Lepa je sampion zenka i u ovoj konkurenciji sa sve mladim psima mislim da je odluka ok. Sto se tice CACIB muzjaka, malo je zenskast i nije hteo da podigne usi (kupiran btw) ali ok, lep je pas tako da ne mogu reci da je pobedila raga.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty20th Juli 2011, 8:53 pm

Video sam pse na FB profilu vlasnice!
Nista posebno !
Meni se ova zenka uopste ne dopada ,cak mi i jako lici na americke pincere !
Bezveze! Mislim da su nasi psi ipak za klasu ,dve bolji!
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 16915213964402498001796


A ovo pise ispod slike :
"CAC Sremski KArlovci- Serbia 16.07.2011.Ten Luny Shermann Sherry CAC,BOB
CACIB Irig-Serbia 17.07.2011 Ch.Voglia d'IQ CACIB,Ten Luny Shermann Sherry CACIB,BOB,New Serbian champion"

Kakva je ovo nelogicnost,malo je zbunjujuce?
U izvestaju pise da je zenka BOB , a na njenom profilu ispod slike pise da muzjak BOB!

Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty21st Juli 2011, 12:51 pm

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 661626 E pa ja sam i rekla da nisam sigurna u sve rezultate. Kraj je bio malo cudan, odmah nakon proglasenja CACIB-a sudija je pozvao samo madjarske pse za BOB i zavrsio jos dok sam ja izlazila iz ringa sa zenkom koja je bila R.CACIB. Jos je i bilo malo rasprave pa se nije bas i razumelo, Milica se ljutila sto sudija nije zvao njenog muzjaka koji je bio Best Junior, pa se sve to izmesalo i eto ocito sam sudiju pogresno razumela. Po meni pas koji ne podize usi u ringu ne bi bas dobio BOB ali ok, takvo je bilo sudijsko misljenje.

Sto se ostalog tice..... pa, nama je zapravo osnovni cilj zavrsavanje sampionata i tu smo dobili sta nam treba. CACIB cemo vec pokupiti negde drugde, u Srbiji ili van.....

Madjarska zenka: nisam ni ja odusevljena njom ali ima odlicnu ring dresuru i nije losa. Sad, da li je ili nije tip koji ja volim mislim nije bitno, ja gajim onaj tip koji volim a tu smo odgajivaci jako razliciti sa ukusom, takodje i sudije.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty22nd Juli 2011, 6:31 pm

Zorica-malizmaj ::
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 661626 .... Kraj je bio malo cudan, odmah nakon proglasenja CACIB-a sudija je pozvao samo madjarske pse za BOB i zavrsio jos dok sam ja izlazila iz ringa sa zenkom koja je bila R.CACIB. Jos je i bilo malo rasprave pa se nije bas i razumelo, Milica se ljutila sto sudija nije zvao njenog muzjaka koji je bio Best Junior, pa se sve to izmesalo i eto ocito sam sudiju pogresno razumela. Po meni pas koji ne podize usi u ringu ne bi bas dobio BOB ali ok, takvo je bilo sudijsko misljenje.

A sta sam ja napisao u prethodnom postu???
Nema tu nikakvog sudijskog misljenja ( bar sto se ovog "sudije" tice) !
Kakvo crno misljenje ,covek nema pojma o rasi Ptp!
U pitanju je cist interes i nista drugo !
A kako bi inace bio pozvan da sudi u Madjarskoj ako im ne sredi da ovde dobiju titule i sampionate?
Uveren sam da ima dogovor sa odg. iz Madjarske!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty22nd Juli 2011, 7:22 pm

Edit!
Napisano nema ama bas nikakve veze sa rasom Ptp!
Sve sto imate licno da kazete nekom od clanova ovog foruma ,recite mu to na pp!
Odgovore na postove sa drugih foruma ,saljite na te forume,ne ovde!
Mod PP
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty22nd Juli 2011, 10:47 pm

nadreya dobro dosli napisite nam nesto malo Vise o Vasem ljubimcu,npr. ko su mu roditelji odakle je itd..... imate na forumu mesto gde mozete otvoriti temu za Vaseg ljubimca, vasi muzjaci i zenke. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
nadreya
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.07.2011
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty23rd Juli 2011, 9:35 am

majka nema papire a otac ima ali kao da nema, njima nisu ni trebali jer ga nisu vodili na izlozbe ni nista, samo su dobili papire uz njega kad su ga kupili. Majka je donesena iz Ns-a a otac nemam pojma odakle je :O kako vama deluje ova bebica? necu je voditi na izlozbe samo bih da budemo sigurni da je to to, citali smo o njima dosta ali isto tako da mogu izgledati ok dok su mali a kad porastu - iznenadjenje :/ jel to moze sad sa sigurnoscu da se utvrdi? hvala unapred na savetima i pomoci, gde drugde da se obratim osim na pat.pinc forumu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty23rd Juli 2011, 9:52 am

to sto nema papire i sto je neces voditi na izlozbe nema veze ima na forumu mesta i za ljubimce koji nemaju papire, otvori temu svoju na forumu predstavite vaseg psa bez rodovnika i tamo mozes da pises i postavljas fotografija koliko zelis. Sve je to lutrija kakav ce pas biti kad poreste.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty24th Juli 2011, 1:24 am

CAC- Kovin 23.07.2011 Sudija Nenad Davidović

PATULJASTI PINČ CRVENO BRAON

MUŽJACI

razred mladih
.........................................
Hondo of Blue Kill Kilarey (Exell)
O: Urange Pes
M: Moma
odgajivač: of Blue Kill Kilarey
vlasnik: Stanojević Milka / Mladenovac
...........................................................................................................................
Chivas Little Bridge (Exell)
O: Sake
M: Megi GDS
odgajivač: "Little Bridge" Stančić Igor
vlasnik: Ada Urošević / Beograd
............................................................................................................................
Kan von Masterhof (PRM)
O: Master Mickey Von Masterhof
M: Rita Von Masterhof
Odgajivač: "Von Masterhof" Vesić Rade
Vlasnik : Milica Vlajkov / Novi sad
............................................................................................................................
razred zrelih
.................................. .
Walle BARKMAKER (CAC)
O: Indra Mali Zmaj
M: J Belona
odgajivač: Stankić Borislav i Aleksandra
vlasnik: Milica Vlajkov
...........................................................................................................................
ŽENKE

razred beba
.....................................
Mia Von Masterhof (VP)
O: Pink Floyd Von Kosslbachtall
M: Rumblerush s Karelia Beat
odgajivač: Vesić Rade
vlasnik: Milica Vlajkov / Novi Sad
...........................................................................................................................
razred mladih
......................................
Citronela Von Masterhof (PRM)
O: Pink Floyd Von Kosslbachtall
M: Rita Von Masterhof
odgajivač: Rade Vesić
vlasnik: Obradović Miloš
..........................................................................................................................
Kia von Masterhof (nije izvedena)
O: Master Mickey Von Masterhof
M: Rita Von Masterhof
Odgajivač: "Von Masterhof" Vesić Rade
Vlasnik : Milica Vlajkov / Novi sad
..........................................................................................................................
razred zrelih
.........................................
Master Minny Von Masterhof ( CAC)
O: Joker Show Luckky Little Max
M: Rumblerush s Karelia Beat
odgajivač: Rade Vesić
vlasnik: Miladinović Ivan / Mala Krsna
.........................................................................................................................
Luna Lu Crni Bombarder (R.CAC)
O: Kafu
M: Mercedes Mali Zmaj
odgajivač: "Crni Bombarder" Bosančić Željko
vlasnik: Ada Urošević / Beograd
.........................................................................................................................
PATULJASTI PINČ CRNI SA PALEŽOM

MUŽJACI

razred beba
.............................
Aitor-As (VP)
O: Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam
M: Enigma BARKMAKER
odgajivač: Dušica Mladjenović
vlasnik: Dušica Mladjenović / Beograd
............................................................................................................................
razred najmladjih
...........................
Ikar Mali Zmaj (VP , R.BIS Puppy) bounce
O: Slavjan Cerutti
M: Multatuli Rosa Chic
odgajivač: Zorica Dragić "Mali Zmaj"
vlasnik: Lekar Vladimir / Beograd
............................................................................................................................
ŽENKE

razred najmladjih
.................................
Malagris Yuliana Yugoslavskaya (VP)
O: Telem Bat-Chen
m: Malagris Only Ocharovska
odgajivac: Marina M.S. Sergeeva / Rusija
vlasnik: Lekar Vladimir / Beograd
.............................................................................................................................
razred intermedija
.................................
Tahira Taida GDS (CAC, BOB ) bounce bounce bounce
O: Humblepup Zeron
M: Shakira Sweet Angel GDS
odgajivač: Grujin Dragan i Nikola
vlasnik: Lekar Vladimir
...................................................................................................................
Odgajivački parovi I- mesto (Ikar Mali Zmaj & Malagris Yuliana Yugoslavskaya) bounce bounce bounce
Odgajivačka grupa III- Mesto ( Ikar Mali Zmaj, Malagris Yuliana Yugoslavskaya & Tahira Taida GDS ) cheers

Nadam se da nismo nesto izostavili
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty24th Juli 2011, 4:36 pm

Cestitke na rezultatima!
Samo jedno mi nije jasno!
Koliko ja znam -odgajivacka grupa je 3 ili vise pasa od jedne kuje ( iz jednog ili vise legala od iste majke)ocenjenih na dan izlozbe ( znaci 3 ili vise pasa jednog odgajivaca ) a koliko vidim ovde su sva tri psa od razlicitih kuja stenad i od tri razlicita odgajivaca ,tj odgajivacnice!
Ovako ,kako ste vi prijavili pse u grupu,ispada da je to samo izlagacka grupa i nema nikakve veze sa odgajivackom grupom jer ni jedan pas nije vas odgoj!
Molim pojasnjenje!
Takodje molim da mi neko pojasni kako dva psa koja su u razredu najmladjih mogu da budu prijavljeni kao odgajivacki par posto oni prakticno nisu ni dobili ocenu (Odgajivacki par-dva psa razlicitog pola,istog varijeteta,ocenjeni na dan izlozbe,u vlasnistvu jednog vlasnika)nego samo opisnu ocenu - VP -veoma perspektivan(a) !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
As_Bg
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 21.02.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty24th Juli 2011, 10:14 pm

Evo i mene dugo me nije bilo Very Happy
Malo komentara na predhodnu izlozbu Twisted Evil
Divna izlozba u Kovinu vreme nas je "posluzilo" ,sudija je bio "na nivou" sudi za rasu ,ali samo crvene pinceve Very Happy
Crni su mu promakli -ne vide se u mraku Cool
Posle malo krace rasprave sa sudijom ,ipak je shvatio da postoje i pincevi crni sa palezom ...nikad nije kasno Bravo
Tako da rasu po meni zasluzeno uzima najbolji pas-ponavljam po meni!
Elem ,ne mogu da odolim ,gledajuci katalog videh nesto zanimljivo Very Happy
Da li je greska u katalogu ili....prosudite sami :

Citronela von Masterhof
O: Pink Floyd Von Kosslbachtall
M: Rita Von Masterhof
odgajivač: Rade Vesić
vlasnik: Obradović Miloš
ostenjena:15.09.2010.
JR 72214Ptp

Kan von Masterhof
O: Master Mickey Von Masterhof
M: Rita Von Masterhof
Odgajivač: "Von Masterhof" Vesić Rade
Vlasnik : Milica Vlajkov / Novi sad
ostenjen:10.06.2010.
JR 72103 Ptp

Pa sad ,da li bi meni kao kinofilu neko mogao da objasni kako je ovo uopste moguce...
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty24th Juli 2011, 11:55 pm

Mnogo toga je cudno u nasoj kinologiji,i mnogo vecih problema ima da je ovo nase sitnica za to.Usput nismo ni prvi ni poslednji koji su tako nesto uradili,naravno ne namerno jer sam ja mislio da psi treba da budu pod imenom jednog vlasnika a ne i istih roditelja.
Perune to sto ste vi naveli pod odgajivackom grupom se zove grupa potomaka

Definicija za grupu potomaka glasi:Muzijak ili zenka u pratnji najmanje tri do najvise pet svoje stenadi (u prvom kolenu,tj sinova-kcerki)

A za odgajivacku grupu:Najmanje tri a najvise pet primeraka iste rase i istog varijeteta,bez obzira na pol,koje je odgajilo jedno lice (iz iste odgajivacnice cak i ako to lice nije vlasnik) Sto moze reci da psi mogu biti razlicitih roditelja ali iste odgajivacnice.

Naravno mi ne bezimo od toga da smo pogresili (wasntme)

Vidim da je veliko interesovanje za nas mali kiks,ali na srecu ne opterecujemo se misljenjima drugih tako da nas ni ova bas i nedoticu.Nekima bi bilo mnogo bolje da zavire malo u svoje dvoriste a da se "komsijskog" manu.

Mislim da ce te tesko moci da kaznite onoga ko je prijavu primio.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 7:39 am

As_Bg ::
...
Elem ,ne mogu da odolim ,gledajuci katalog videh nesto zanimljivo Very Happy
Da li je greska u katalogu ili....prosudite sami :

Citronela von Masterhof
O: Pink Floyd Von Kosslbachtall
M: Rita Von Masterhof
odgajivač: Rade Vesić
vlasnik: Obradović Miloš
ostenjena:15.09.2010.
JR 72214Ptp

Kan von Masterhof
O: Master Mickey Von Masterhof
M: Rita Von Masterhof
Odgajivač: "Von Masterhof" Vesić Rade
Vlasnik : Milica Vlajkov / Novi sad
ostenjen:10.06.2010.
JR 72103 Ptp

Pa sad ,da li bi meni kao kinofilu neko mogao da objasni kako je ovo uopste moguce...
Sta je ovde cudno!
A kako ti mislis da "odgajivacnica " koja uopste nema zenki ,ili ima mozda tu jednu ( tuznu i jadnu) prijavljuje stence koje pokupuje po okolnim selima za sitne pare???
To je svima poznata stvar ali niko da to kaze !
Poznato je da muzjaci iz te odgajivacnice ( posto je to odgajivacnica muzjaka jer nema ni jedne zenke na njihovom sajtu) pare kojekakve skotove od zenki i da se posle prave ( citaj BUDZE ) papiri za stence od istih tih zenki !
Kod nas u kinoloskom niko ne proverava datume u prijavama legala, tako da nista tu nema cudno!
Isti takav slucaj se desio sa stencima chichi mesanaca iz Budisave ( katalog sa izlozbe u Beceju pretprosle godine ,mislim) gde se jedna zenka kotila tri puta u razmaku od dva meseca!
Samoprozvani strucnjak za Ptp ,vlasnik te "odgajivacnice" je jedino strucnjak u pronalazenju naivnih koji padaju na titule ( citaj NAMESTENE ) !
Jedino mi se dopada ime ove zenke - CITRONELA ! Smile))
Citron iliti limun :
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 53632921
Ovo je jedino pogodio ,boja tih pasa je bas ovakva! Smile)) Bas nekako egzoticna ! Smile)))

Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 11:31 am

u kovinu vasar :)P
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 11:46 am

hehehehhehe....vala bas Miso....Ali srecom ima ljudi koji obilaze i vasare.Dok neki sede kuci ili eventualno mrdnu do baste da opleve luk i paradajz
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 12:14 pm

Cestitke svima koji su zadovoljni plasmanom njihovih pasa u Kovinu, posebno me raduje Ikarov uspeh! Nadam se da je to samo pocetak!



Jedno pitanje: odakle je ova odgajivacnica "of Blue Kill Kilarey" prvi put cujem za njih. Oni su novi?



Sto se tice stenjenja na tri meseca..... paaaaa nije prvi put da izlagaci nalove da pojedinci tako rade.... Ja cu OPET na ovo dodati moju tvrdnju da mnoge stvari - stanc i ovakve prevare - ne bi bile moguce da postoji kontrola u uzgoju, ogranicenje broja legala po godini a takodje u zivotu kuje. Makar da bude limit 8 godina (a ne 10 kako je sad) i da bude moguce samo jedno leglo godisnje. Tada ovakve stvari ne bi bile moguce.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 12:42 pm

Da zorice u pravu ste ovo je samo njegov početak, trudićemo se da bude svak put sve bolji i bolji FILE 17/140

U katalogu nepiše odakle je odgajivačnica i mi smo prvi put čuli za nju .

Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty25th Juli 2011, 4:20 pm

Zorica-malizmaj ::
Cestitke svima koji su zadovoljni plasmanom njihovih pasa u Kovinu, posebno me raduje Ikarov uspeh! Nadam se da je to samo pocetak!



Jedno pitanje: odakle je ova odgajivacnica "of Blue Kill Kilarey" prvi put cujem za njih. Oni su novi?



Sto se tice stenjenja na tri meseca..... paaaaa nije prvi put da izlagaci nalove da pojedinci tako rade.... Ja cu OPET na ovo dodati moju tvrdnju da mnoge stvari - stanc i ovakve prevare - ne bi bile moguce da postoji kontrola u uzgoju, ogranicenje broja legala po godini a takodje u zivotu kuje. Makar da bude limit 8 godina (a ne 10 kako je sad) i da bude moguce samo jedno leglo godisnje. Tada ovakve stvari ne bi bile moguce.
Tesko ce bilo sta spreciti stanc ,jer ima k'o zutih mrava u svakom gradu ,selu,zaseoku... divljih "odgajivaca" chichi mesanaca!
Po mom misljenju jedino sto bi moglo da umanji ,ne da spreci u potpunosti, stanc je to da samo psi iz registrovanih odgajivacnica mogu da dobijaju papire !
Ko zeli da se bavi psima ,lepo nek registruje odgajivacnicu i gotovo!
A sto se tice ove odgajivacnice ,takva ne postoji na sajtu FCI !
Postoji nesto slicno :
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Bluebmp
Ili ni sami vlasnici ne znaju kako im se tacno zove odgajivacnica!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty26th Juli 2011, 11:35 am

Perun Panonski ::
Zorica-malizmaj ::
...Sto se tice stenjenja na tri meseca..... paaaaa nije prvi put da izlagaci nalove da pojedinci tako rade.... Ja cu OPET na ovo dodati moju tvrdnju da mnoge stvari - stanc i ovakve prevare - ne bi bile moguce da postoji kontrola u uzgoju, ogranicenje broja legala po godini a takodje u zivotu kuje. Makar da bude limit 8 godina (a ne 10 kako je sad) i da bude moguce samo jedno leglo godisnje. Tada ovakve stvari ne bi bile moguce.
Tesko ce bilo sta spreciti stanc ,jer ima k'o zutih mrava u svakom gradu ,selu,zaseoku... divljih "odgajivaca" chichi mesanaca!
Po mom misljenju jedino sto bi moglo da umanji ,ne da spreci u potpunosti, stanc je to da samo psi iz registrovanih odgajivacnica mogu da dobijaju papire !
Ko zeli da se bavi psima ,lepo nek registruje odgajivacnicu i gotovo!...
Kontrola u uzgoju ne moze spreciti stanc u smislu prodaje stenadi bez rodovnika - ko te pita onda i ko su roditelji i koja je rasa u pitanju.... ali svakako moze spreciti stanc pedigrirane stenadi i stancanje rodovnika na istu kuju svaka dva - tri meseca... a to i jeste cilj. Ne moze se nikome zabraniti da ima leglo od pedigriranih ocenjenih pasa iako nema prijavljenu odgajivacnicu, mislim na tzv. kucna legla, toga ima svuda u svetu sasvim legalno. Ali ako bi kuja mogla imati samo jedno leglo u godinu dana, tada ne bi bilo moguce registrovati drugo ni za 8 meseci ni za tri meseca niti 6 legala u godini na istu kuju niti....... Jos ako bi postojala kontrola u smislu prebrojavanja i obelezavanja legla, to bi tek bio pun pogodak. U EU prva kontrola legla ide sa 3-5 dana (kad je takoreci i nemoguce poturati tudju stenad ili makar jaaaaako tesko) a druga ide sa 8 nedelja kad stenad moraju biti i chipovana. Jako bih volela nesto slicno da vidim i kod nas.



Samo jos da dodam da kontrola legla ne podrazumeva ocenu niti procenu kvaliteta stenadi. Ona se obavlja samo statisticki - koliko ima stenaca u leglu, upisu se neke karakteristike tipa, koliko ih je crnih a koliko crvenih, koliko muzjaka koliko zenki, koliko ih je sa belinom i gde se belina nalazi i kolika je i kog oblika, koliko ih je sa polomljenim repom i gde je tacno rep polomljen.......
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty26th Juli 2011, 12:41 pm

Sve je to meni jasno!
I slazem se sa Vama!
Samo bih voleo da znam ko ce da finansira troskove te komisije koja bi vrsila kontrolu legla!?
Mozda snaucer - pincer klub??? Smile
Ili clanovi pinceraske sekcije u tom klubu (koja izgleda vise i ne postoji) ?
Opet bi se tu muljalo i ko je blizi vatri taj bi se ogrejao!
I da !
Kakva je razlika stenaca od ocenjenih roditelja u tipu a u kucnoj su radinosti i stenaca koji nisu u tipu (tj mesanci chi-chi)?
I kod jednih i kod drugih u rodovniku pise samo ime ( bez prezimena)!
To pocetnici koji kupuju pse ne znaju ,ne vide kakav je pas (mislim na roditelje) u papirima!
Zato sam ja i napisao da sam za prijavljivanje odgajivacnice ,pa ko voli nek izvoli !
Isto tako u svetu ,kao sto ima kucnih legala,ima i odgajivacnica!
Tamo se ljudi trude bar da sto pre prijave odgajivacnicu!
Problem je sto je kod nas prijava odgajivacnice dosta skupa !
Ali ko hoce da se bavi psima malo ozbiljnije ( neko malo ozbiljnije neko profesionalno) onda mora da snosi i neke troskove!
E sad,to sto je nekome puno da da jedno stene za prijavu odgajivacnice ,druga je stvar!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Sponsored content





Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 14 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasti pinč 1 deo,
Nazad na vrh 
Strana 14 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» PATULJASTI PINC-ZWERGPINCHER
» Patuljasti pinc na poklon
» Patuljasti pinc - SAKE
» patuljasti pinc Alisa
» crni patuljasti pinc spreman za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za ljubitelje i odgajivače :: Rasa :: Sve o šnaucerima i pinčevima-
Skoči na: