za ljubitelje i odgajivače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za ljubitelje i odgajivače


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Patuljasti pinč 1 deo,

Ići dole 
+16
willy
As_Bg
Quelebris
ENIGMA
Kennel GDS
Little Bridge
"Canis Fabella"
irena capar-kingdom
Padre
Perun Panonski
bili985
Zorica-malizmaj
Piccolo Magnifico
mina-malizmaj
munja
wolf
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 11:43 am

patuljastipinc ::
Kakav stav sudije u srbiji i okruženju imaju u vezi ne postojanja p1 zuba u donjoj vilici?
Da li neko ima lično iskustvo u vezi ovoga?

pirat
ocigledno
Nazad na vrh Ići dole
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 11:46 am

willy ::
Little Diamonds ::
Znamo da se misli ovde na zube ali na žalost nećemo ovoga puta komentarisati druge pse da nebi ispali crne ovce kao i uvek, prokomentarisacemo samo naš slučaj, naša ženka jedna je takodje diskvalifikovana iliti (nije ocenjena) upravo zbog zuba, tačnije jednog zuba, što sudija nesmatra manom niti genetički prenosivom greškom ali je dobila takvu ocenu zbog drugih pasa sa većim greškama. Kod nje je problem očnjak koji ne stoji kako bi trebalo a to sve zbog mlečnog zuba koji nije ispao na vreme. To je sve češća pojava kod pasava u zadnje vreme i to zbog kvalitetne hrane, Nekada je bio problem sa manjkom zuba zbog nekvalitetne ishrane a sada se pojavljuje višak zbog kvalitetne ishrane. Tako nam je objašnjeno!

odes kod mesara uzmes butnu kost i das keru da glodje cheers
I kad pored glođanja kosti, nameštaja i svega već što mu se nađe pod zubima, mlečni očnjak ne izpadne recimo do navršenih 6 meseci pravac kod veterinara, pa anestezija i vađenje mlečnih očnjaka koji nisu ispali, ako želimo da se stalni zubi u vilici pravilno rasporede.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 12:02 pm

Kennel GDS ::
willy ::
Little Diamonds ::
Znamo da se misli ovde na zube ali na žalost nećemo ovoga puta komentarisati druge pse da nebi ispali crne ovce kao i uvek, prokomentarisacemo samo naš slučaj, naša ženka jedna je takodje diskvalifikovana iliti (nije ocenjena) upravo zbog zuba, tačnije jednog zuba, što sudija nesmatra manom niti genetički prenosivom greškom ali je dobila takvu ocenu zbog drugih pasa sa većim greškama. Kod nje je problem očnjak koji ne stoji kako bi trebalo a to sve zbog mlečnog zuba koji nije ispao na vreme. To je sve češća pojava kod pasava u zadnje vreme i to zbog kvalitetne hrane, Nekada je bio problem sa manjkom zuba zbog nekvalitetne ishrane a sada se pojavljuje višak zbog kvalitetne ishrane. Tako nam je objašnjeno!

odes kod mesara uzmes butnu kost i das keru da glodje cheers
I kad pored glođanja kosti, nameštaja i svega već što mu se nađe pod zubima, mlečni očnjak ne izpadne recimo do navršenih 6 meseci pravac kod veterinara, pa anestezija i vađenje mlečnih očnjaka koji nisu ispali, ako želimo da se stalni zubi u vilici pravilno rasporede.

Good
Nazad na vrh Ići dole
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 12:20 pm

Little Diamonds ::
Nekada je bio problem sa manjkom zuba zbog nekvalitetne ishrane a sada se pojavljuje višak zbog kvalitetne ishrane. Tako nam je objašnjeno!

ovo nisam registrovao odmah
ima vise od 42 zuba??
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 12:43 pm

Kennel GDS ::
Ala su vam objasnili svaka im čast, kao za malu decu.

Objasnjenje je bilo daleko opsirnije,samo nas mrzi da sve to pisemo pa je napisano sazeto.Njen problem je taj sto mlecni ocnjak nije izvadjen na vreme pa je izgurao stalni.Dok smo mi odreagovali vec je bilo kasno.A mucenje psa sa raznim protezama i gumicama nam nije padalo na pamet.Pas je takav kakav je i mi tu necemo nista menjati,izlagana nece biti vise.Al u ostalom ne razumem zasto se vi javljate kad upravo ona vodi poreklo od jednog od vasig priblognjaka.Mislim na Levisa,jos par njegovih potomaka ima problem sa zubima samo sto su njihove greske daleko vece.

Ovde svi prvo gledaju tudje dvoriste a u svoje i ne zagledaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 12:46 pm

[/quote]A genetika nema veze sa tim?[/quote]

Na ovo pitanje zasita ne bih znao da odgovorim.Mi imamo jos jednog psa koji je u srodstvu sa ovom kujom koja nema nikakav problem sa zubima.Mozda da mozda ne.
Ali vi gos.patuljasti pinc i dalje komentarisite tudje pse a svoje nikako da predstavite.U cemu je problem?

Imaju lose zubalo?
Lose je kupiran?
Ima losa ledja?


Ili mozda ne postoji
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 12:52 pm

Ni jedan odgajivač ne snosi odgovornost za izmenu zuba kod kučeta. Novi vlasnik je taj koji mora na vreme ako očnjak ne ispadne da se javi veterinaru i da ga izvadi. Šta je tu kriv vlasnik mužjaka i sam mužjak? Otkud sa kvalitetnom hranom višak zuba, a sa lošom manjak? Vi to niste nešto dobro shvatili. U kojem mu je kolenu Levis predak i zašto bi to baš moralo biti od Levisa? Pre bi rekao da je to do vlasnika koji na vreme nije otišao kod veterinara da izvadi mlečni zub ili zube.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 1:03 pm

Kennel GDS ::
Ni jedan odgajivač ne snosi odgovornost za izmenu zuba kod kučeta. Novi vlasnik je taj koji mora na vreme ako očnjak ne ispadne da se javi veterinaru i da ga izvadi. Šta je tu kriv vlasnik mužjaka i sam mužjak? Otkud sa kvalitetnom hranom višak zuba, a sa lošom manjak? Vi to niste nešto dobro shvatili. U kojem mu je kolenu Levis predak i zašto bi to baš moralo biti od Levisa? Pre bi rekao da je to do vlasnika koji na vreme nije otišao kod veterinara da izvadi mlečni zub ili zube.

Mi smo i rekli da je pas kasno odveden kod veterinara i da je zbog toga ispao problem.Neki se ovde hvataju za genetiku.Pa ako ce mo tako ima par pasa koji poticu od jednog pretka i imaju slicne probleme.Dodje joj deda FILE 17/140

Nama je receno da su psi ranije kada je hrana bila losijeg kvaliteta imali problema zbog manjka zuba.Sada kada je hrana kvalitetnija i sa vise potrebnih hranljivih materija mlecni zub se bolje hrani i pocinje da pusta koren i samim tim se pretvara u stalni.Dobija na jacini i pokusava da zadrzi mesto na kom se nalazi samim tim gurajuci stalni zub.Ukoliko se mlecni ne uzvadi na vreme stalni zub ostaje na poziciji na kojoj je bio prilikom izrastanja.A ako se mlecni izvadi na vreme ( do 6 meseci 9 on se moze vratiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 1:12 pm

Hrana neme veze sa ispadanjem mlečnih zuba. Jednostavno je to tako, mlečni zub biva dublje usađen i neće sam da ispadne. To što mlečni očnjak neče sam da ispadne nije problem ako se ode na vreme kod veterinara. Šta je tu kriv priplodnjak? Vlasnik je taj koji gleda zube svom kučetu i preduzima adekratne radnje, ako želi da mu pas kad odraste ima ispravno zubalo. Ova pojava "duplih" očnjaka je karakteristična kod patuljastih rasa pasa, mada u istom leglu jednom kučetu ispadnu svi očnjaci a drugom se moraju vaditi sva 4. Znači čista sreća pa šta kome zapadne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 1:44 pm

Kennel GDS ::
Hrana neme veze sa ispadanjem mlečnih zuba. Jednostavno je to tako, mlečni zub biva dublje usađen i neće sam da ispadne. To što mlečni očnjak neče sam da ispadne nije problem ako se ode na vreme kod veterinara. Šta je tu kriv priplodnjak? Vlasnik je taj koji gleda zube svom kučetu i preduzima adekratne radnje, ako želi da mu pas kad odraste ima ispravno zubalo. Ova pojava "duplih" očnjaka je karakteristična kod patuljastih rasa pasa, mada u istom leglu jednom kučetu ispadnu svi očnjaci a drugom se moraju vaditi sva 4. Znači čista sreća pa šta kome zapadne.

Cemu je razlog tome sto zub biva dublje usadjen.Neki razlog mora da postoji.Ovaj sto smo mi naveli nam je rekao neko koo se bavi problemima zuba kod pasa.Nismo ga sigurno izmislili.Priplodnjak nemora biti kriv za to ali ce svakako biti kriv za predgriz,podgriz ili klesta sto je svakako genetski prenosivo i sto se kod ptp javlja kao sve cesca pojava.Kako priplodnjak tako i kuja.Imalo je par slucajava takvih pasa na poslednjim izlozbama na kojima smo bili.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 2:13 pm

Little Diamonds ::

...mlecni zub se bolje hrani i pocinje da pusta koren i samim tim se pretvara u stalni....
Kako da ne, kao i što od sira psi oslepe i od sirovog mesa prokrve i podivljaju...pa nije zub "drvo života"
Vidiš bilo bi dobro taj što pušta koren presaditi nekom kome fali jedan , možda se primi. i svima lepo.
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 2:32 pm

hehehehehe....ti si vrlo zanimljiv momak samo sto se ja neprimam na tvoje provokacije.

Kako ono bese ime tvog psa??? Golan....a ja se malo raspitao u kinoloskom i takav skoro nije usao u Srbiju lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 3:01 pm

Samo realno zborim.
Evo neka se javi neko ko veruje da MLEČNI ZUB, ako pas jede kvalitetnu i "jaku" hranu, počinje da PUŠTA KOREN i PRETVARA SE U STALNI ZUB.
Možda, ali u bajkama.
Nazad na vrh Ići dole
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 3:06 pm

Little Diamonds ::
hehehehehe....ti si vrlo zanimljiv momak samo sto se ja neprimam na tvoje provokacije.

Kako ono bese ime tvog psa??? Golan....a ja se malo raspitao u kinoloskom i takav skoro nije usao u Srbiju lol!

Da, ovi u kinološkom imaju svoje agente koji sede na aerodromu i upisuju ko sa psom ulazi i izlazi iz zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 5:15 pm

[/quote]Da, ovi u kinološkom imaju svoje agente koji sede na aerodromu i upisuju ko sa psom ulazi i izlazi iz zemlje.[/quote]

Ne ali imaju kompujutere u kojima imaju svakog prijavljenog psa koji je dosao u Srbiju.A tvog nema nigde.

Nevidim u cemu je problem pa neces da ga predstavis.Cega se bojis?

Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 5:32 pm

Little Diamonds ::
Znamo da se misli ovde na zube ali na žalost nećemo ovoga puta komentarisati druge pse da nebi ispali crne ovce kao i uvek, prokomentarisacemo samo naš slučaj, naša ženka jedna je takodje diskvalifikovana iliti (nije ocenjena) upravo zbog zuba, tačnije jednog zuba, što sudija nesmatra manom niti genetički prenosivom greškom ali je dobila takvu ocenu zbog drugih pasa sa većim greškama. Kod nje je problem očnjak koji ne stoji kako bi trebalo a to sve zbog mlečnog zuba koji nije ispao na vreme. To je sve češća pojava kod pasava u zadnje vreme i to zbog kvalitetne hrane, Nekada je bio problem sa manjkom zuba zbog nekvalitetne ishrane a sada se pojavljuje višak zbog kvalitetne ishrane. Tako nam je objašnjeno!
Ok !
Sad mi je jasnije !
Znaci da je mladi crveni muzjak ipak diskvalifikovan zbog neispravnog zubala a ne - neocenjen!
I diskvalifikacija je ocena!
Koliko se secam i otac mu je dva puta diskvalifikovan zbog iste greske!
Jos mi je jasnije kako je onda postao mladi ISPU pobednik !
Shocked


Poslednji izmenio Perun Panonski dana 27th Juni 2011, 5:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 5:34 pm

pa mozda covek nema pinca,vec blisku rasu ko zna
ili nema kera uopste
Nazad na vrh Ići dole
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 6:07 pm

Little Diamonds ::
Da, ovi u kinološkom imaju svoje agente koji sede na aerodromu i upisuju ko sa psom ulazi i izlazi iz zemlje.[/quote]

Ne ali imaju kompujutere u kojima imaju svakog prijavljenog psa koji je dosao u Srbiju.A tvog nema nigde.

Nevidim u cemu je problem pa neces da ga predstavis.Cega se bojis?

[/quote]

A kad sam ja to kao kome prijavljivao psa kada sam ulazio u zemlju?
A ovi su kao svi umreženi i razmenjuju takve informacije, mislim kss i aerodrom. Pa zar ti misliš da sam ja dete pa mi pričaš bajke.
Pa u Srbiji i mnogo važnija pitanja nisu rešena, čak ni osnovna životna a ne to.
Baba mi još dobija račun za struju i telefon, a onomad dobila i tužbu za ne plaćanje tv pretplate, a žena umrla još pre deset godina, a ti mi pričaš priču o kompjuterima u SRBIJI.
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 8:35 pm

Mislim da je suvisno vise raspravljati na temu tvog psa, posto ga ni nemas. A to da li si uvzao ili nisi savrseno me neinteresuje vise!
Vratimo se temi a tema je o rasi!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 8:56 pm

Od trenutka registracije na ovom forumu izbegavam bilo kakvu diskusiju na temu mog psa i ti mi sada kažeš "Mislim da je suvisno vise raspravljati na temu tvog psa" NO COMMENT
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 10:15 pm

patuljastipinc ::
Od trenutka registracije na ovom forumu izbegavam bilo kakvu diskusiju na temu mog psa
Bravo kisko Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 994776
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 10:51 pm

Little Diamonds ::


Mi smo i rekli da je pas kasno odveden kod veterinara i da je zbog toga ispao problem.Neki se ovde hvataju za genetiku.Pa ako ce mo tako ima par pasa koji poticu od jednog pretka i imaju slicne probleme.Dodje joj deda FILE 17/140

Nama je receno da su psi ranije kada je hrana bila losijeg kvaliteta imali problema zbog manjka zuba.Sada kada je hrana kvalitetnija i sa vise potrebnih hranljivih materija mlecni zub se bolje hrani i pocinje da pusta koren i samim tim se pretvara u stalni.Dobija na jacini i pokusava da zadrzi mesto na kom se nalazi samim tim gurajuci stalni zub.Ukoliko se mlecni ne uzvadi na vreme stalni zub ostaje na poziciji na kojoj je bio prilikom izrastanja.A ako se mlecni izvadi na vreme ( do 6 meseci 9 on se moze vratiti.
Zato što je pas kasno odveden kod veterinara nije kriv priplodnjak u drugom kolenu već vlasnik psa koji je zakasnio. Isto tako u istim i sličnim situacijama nije lepo kriviti priplodnjaka iz drugog ili ti trećeg kolena kad se zna da u rodovniku ima 30 predaka i baš se eto pouzdanao zna da je od Levisa.
To da mlećni zub dobije koren od "jake hrane" i učvrsti se u vilicu je tačno kao i tvrdnja da kupiran rep dobije pršljene i ponovo izraste a sve to od iste "jake hrane". To što ste vi nešto čuli očigledno niste dobro slušali, a onda prenositi sve to na forum ...

Little Diamonds ::

Cemu je razlog tome sto zub biva dublje usadjen.Neki razlog mora da postoji.Ovaj sto smo mi naveli nam je rekao neko koo se bavi problemima zuba kod pasa.Nismo ga sigurno izmislili.Priplodnjak nemora biti kriv za to ali ce svakako biti kriv za predgriz,podgriz ili klesta sto je svakako genetski prenosivo i sto se kod ptp javlja kao sve cesca pojava.Kako priplodnjak tako i kuja.Imalo je par slucajava takvih pasa na poslednjim izlozbama na kojima smo bili.
Razlog zašto je zub dublje usađen kod nekih jedinki u istom leglu koje jedu istu hranu, a kod nekih nije dublje usađen pa sam ispadne je većim delom genetika i sama činjenica da je zub dublje usađen u maloj vilici pa treba veća sila da ga pomeri i izvadi. Takav zub nema nikakav koren koji je naknadno izrasto. Ovo se dešava i kod drugih patuljastih rasa a ne samo kod pinčeva.
To što ste imali prilike da na izložbama vidite pse sa lošim zubalom: predgriz, podgriz ili klestasto zubalo (u lakše greške spada kleštasti zagrižaj) nije ništa neobično jer se to dešava. Taj što se bavi problemima kod zubala kod pasa ili nezna ili je u pitanju to da vi niste dobro slušali. Mislim da je u pitanju ovo drugo. Sledeći put obratite malo više pažnje pa onda učestvujte u diskusiji jer ovako ispada smešno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty27th Juni 2011, 11:32 pm

Ja sam i pricao o problemu koji mi imamo.Vi ste se ukljucili i poceli sasvim drugu temu.Ja sam i rekao da pas ima problem sa zubom zbog nase greske
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty28th Juni 2011, 3:59 am

edit
admin. BP
Nazad na vrh Ići dole
patuljastipinc
Početnik
Početnik



Broj poruka : 88
Datum upisa : 21.12.2010
Godina : 48
Lokacija : Petrovaradin - Bat Yam

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty28th Juni 2011, 4:03 am

Little Diamonds ::
Ja sam i pricao o problemu koji mi imamo.Vi ste se ukljucili i poceli sasvim drugu temu.Ja sam i rekao da pas ima problem sa zubom zbog nase greske

Nikada ne persiraj sam sebi!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasti pinč 1 deo,
Nazad na vrh 
Strana 11 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» PATULJASTI PINC-ZWERGPINCHER
» Patuljasti pinc na poklon
» Patuljasti pinc - SAKE
» patuljasti pinc Alisa
» crni patuljasti pinc spreman za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za ljubitelje i odgajivače :: Rasa :: Sve o šnaucerima i pinčevima-
Skoči na: