za ljubitelje i odgajivače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za ljubitelje i odgajivače


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Patuljasti pinč 1 deo,

Ići dole 
+16
willy
As_Bg
Quelebris
ENIGMA
Kennel GDS
Little Bridge
"Canis Fabella"
irena capar-kingdom
Padre
Perun Panonski
bili985
Zorica-malizmaj
Piccolo Magnifico
mina-malizmaj
munja
wolf
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
"Canis Fabella"
Početnik
Početnik
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 15-28


Broj poruka : 68
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Osijek - Hrvatska

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty25th Novembar 2010, 8:53 pm

Htjela bih još dodati da zakonodavac nije predvidio boxeve, već grijane prostorije za pse koji se koriste u uzgoju, ali se podrazumijeva da će u ljetnom periodu psi biti u vanjskim boxevima ako pripadaju velikim rasama odnosno u ograđenim dvorištima. Takav prostor i kompletno imanje s prostranim travnjacima(1200 m2) ima moja prijateljica koja se niz godina bavi uzgojem Dobermana http://www.flashived.com/FNframeset1.html Ovdje se na jednoj fotografiji vidi kako je box povezan s prostorijom u kojoj borave psi kada spavaju i odmaraju se.

Što se tiče Pat.pinča i njegovog uzgoja, za mene, on jedino može biti u stanu, uz mene i nikako drugačije uz uvjet da imam prostoriju samo za njih, kada bih ih imala u većem broju. Naravno da bi ponekad morali i biti u boxevima zbog bezbroj razloga.
Nazad na vrh Ići dole
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty25th Novembar 2010, 9:02 pm

U ovom zakonu ima smisla ali se opet vezem da je svaki zakon dvosmislen i da ga svako prevodi kako njemu odgovara.Meni svaka pomisao da pse drzim u boxu stvara jednu averziju.Ovo sto se spominje plocice,poseban pod pa to se podrazumjeva lako odrzavati i moje idealno vidjenje boravka vise pasa izgleda ovako nekako ali opet u kuci nikako napolju i naravno puno prostora za trcanje i igru.Recimo u Americi zakon dopusta drzanje 4 psa sve preko spada u uzgoj i tada ste podlozni placanju poreza od dobiti prodaje stenaca i ovo se odnosi na privatne kuce a za iznajmljene stanove kako koje naselje uglavnom niko nedopusta drzanje pse tipa bul a mozes drzati najvise 2 psa do 20 kg i pritom placas depozit za stan uslucaju da psi nesto uniste da oni to mogu nadomiriti.
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty25th Novembar 2010, 9:54 pm

irena capar-kingdom ::
U ovom zakonu ima smisla ali se opet vezem da je svaki zakon dvosmislen i da ga svako prevodi kako njemu odgovara.Meni svaka pomisao da pse drzim u boxu stvara jednu averziju.Ovo sto se spominje plocice,poseban pod pa to se podrazumjeva lako odrzavati i moje idealno vidjenje boravka vise pasa izgleda ovako nekako ali opet u kuci nikako napolju i naravno puno prostora za trcanje i igru.Recimo u Americi zakon dopusta drzanje 4 psa sve preko spada u uzgoj i tada ste podlozni placanju poreza od dobiti prodaje stenaca i ovo se odnosi na privatne kuce a za iznajmljene stanove kako koje naselje uglavnom niko nedopusta drzanje pse tipa bul a mozes drzati najvise 2 psa do 20 kg i pritom placas depozit za stan uslucaju da psi nesto uniste da oni to mogu nadomiriti.
Tacno Irena, ali s druge strane u USA postoje dva tipa rodovnika, uslovni (za ljubimce) i puni rodovnik. Stenad koja se prodaje za ljubimce placa se naravno jeftinije, oni dobijaju uslovni rodovnik sa kojim ne mogu u uzgoj i povrh toga potpisuju ugovor koji ih obavezuje da do godinu dana psa sterilisu (kastriraju). Stenad koja se prodaju sa punim rodovnikom kao izlozbenog i uzgojnog potencijala placaju se mnogo skuplje (takoreci duplo) i za njih odgajivac mora da da odredjene garancije a kupac ima obavezu odgovarajuce nege, izxlaganja.... Njima se ne moze desiti da prodaju stene sa nekom manom jeftino za ljubimca a da se onda kad poraste ono pojavi na izlozbama i u uzgoju.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty25th Novembar 2010, 10:06 pm

Little Bridge ::

Po zakonu u stanovima je dozvoljeno drzanje 1 psa imate ljude koji ih drze u daleko vecem broju... To su ljubimci? Kako da ne.... Ja znam licno coveka koji ima "Kvalitet" a na maloj terasi u zgradi drzi papagaje, u dnevnoj sobi pse i macke zajedno i pritom ima par morskih prasica ili nekih slicnih zivotinjica i sve to u 40-50 kvadrata.... Pricajmo o uslovima....

Izvini ali ono sto si napisao nije bas precizno. U cl. 53-57 Zakona o dobrobiti zivotinja nije precizirano koliko ljubimaca osoba moze da ima.
Odlukom o držanju domaćih životinja na teritoriji grada Beograda - Službeni list grada Beograda, br. 6/95, 6/99 dozvoljeno je npr. drzati dva psa i dve macke u jednom stanu. Dakle broj ljubimaca koji se mogu drzati u stanovima odredjuje lokalna samouprava i ne postoji jedinstveni propis na teritoriji Rep. Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty25th Novembar 2010, 10:35 pm

Ovo je isto kao sto spomenu Padre i u BiH,komunalne odredbe o drzanju pasa kod nas nema ni jedna opstina a zakon nije jasno preciziran i potpis stanara se trazi ako neko ima u stanu pse tipa bul kao radi sigurnosti susjedaa.
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 12:07 am

Little Bridge ::
Pametni su me shvatili za ostale me ne zanima kroz vekove ljudi drze pse u boksovima ali ima ovde pametnijih!

Da ali boks napolju je za velikog psa, kao što su doberman, šarplaninac......
Naši psi su isto tako zatvoreni u kućnom boksu Very Happy kada nismo kod kuće i mirni su dok se neko ne pojavi u stan. Što Zorica kaže spavaju i čekaju da dodjemo sa posla, ovako većinu vremena provode u stanu pušteni a isto tako imamo i prostoriju odvojenu u kojoj se sada nalaze štenci da ne bi bili u kontaktu sa ostalim psima, u tu prostoriju se ulazi izuven i prostorija se dezinfikuje naravno. A svakom psu kada dodje iz šetnje se peru šapice zbog prljvštine koju unose spolja u stan, zato što i ženka koja ima stence ide napolje da obavi nuždu pa da bi mališani bili sigurniji.
Još nismo videli da neko drži pinča na -10 napolju u boxu ( primer ) Very Happy
Nismo protivnici boxa ali nismo ni za to da se pinč drži napolju.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 8:25 am

Auuuuuuu polako ljudi! Prvo ja nisam hteo bilo koga da uvredim... Napali ste me kao da sam u najmanju ruku rekao da drzim pse na zemlji pod vedrim nebom!
Tema je pocela od nekontrolisanog uzgoja i stancera onda sam mozda ja malo skrenuo sa te teme pokusavajuci da objasnim moje licno misljenje. Ja tvrdim da sam mnogo veci ljubitelj pasa od mnogih koji se busaju, drugo ja pse drzim (malo vise od 15 godina) nisu pincevi ali su rasni psi i onda ce neki dijamant meni da objasnjava sta i kako.... Ja dva pinca drzim u svojoj kuci i to vecna Vas zna, 1 mi je kod brata takodje u kuci u ulici iza nase a dva su napolju ali nekao sto je neko spomenuo na -10 nego dok vreme dozvoljava...
Pa ja iza odgajivacnice imam ogromno dvoriste gde su oni uvek (kada vreme dozvoli) pusteni trce igraju se..... Tada i ove iz kuce pustim zajedno i sve super funkcionise...
Kada temperatura padne moji su pincevi u prostoriji gde se greje, imam termo izolovane kucice pravljene za profesionalni odgoj pasa kod coveka koji samo to radi! Kod kucica tj. u kotilicama takodje imam unutra "kvocke" a same su takodje u grejanoj prostoriji.
I sad ono najvaznije sto takodje vecina Vas zna ali nije htela da primeti ja ljudi drzim osim pinceva STAFORDE i BASETE! Koliko god da mi je velika kuca 10 takvih pasa tesko bi se tu snalazilo i jos u zivotu svom a imam za sada 36 godina nisam cuo da se psi ne drze u boksovima ali eto i to ste mi pojasnili.... Znaci moram proveriti u odgajivacnicama tih rasa da li ja ispravno to radim jer svekako svoje pse volim.
I sad jos samo da kazem za drzanje u stanu ja bi prvi dozvolio da se vise pasa drzi u stanu nikada to ne bi bilo 1 ili 2 ali recimo u Zrenjaninu je dozvoljeno drzanje 1 psa u stanu za drugog ili treceg ti treba saglasnost SVIH stanara zgrade!
Znaci nisam uopste mislio da ti ljudi koji drze pse u stanu su ne znam ni ja kakvi ali zakon to jednostavno ne dozvoljava ima puno ljudi koji se pasa (cak i tih malih) plase ili jednostavno ne vole pse itd da sad ne nabrajam, mislim da sam veoma jasno to sve ispisao.. tako da je zakon to odredio...
Posto vidim da Vas iritira moje pojavljivanje odlucio sam da je ovo moj poslednji post na ovom forumu.
Hteli ste da napravite forum koji ce se razlikovati od BK i uspeli ste TAS je prevagnuo na drugu stranu.
Zamolio bi Vas samo da me vise ne citirate u negativnim kontekstima jer kako god su vam moje reci zvucale namere mi nisu bile zlonamerne.
Veliki pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 9:32 am

Mi se javno izvinjavamo svima onima koji smatraju da smo ga uvredili.Nije nam bila namera,naprotiv samo smo hteli da iznesemo opste misljenje o nacinu drzanja pasa.Mi smo jako kratko u ovome i ne zelimo da bilo kome solimo pamet,niti nam je to cilj niti nam je duznost ali smatramo da jednostavno kao i svi vi pa tako i mi imamo neki stav o svemu ovome kao i misljenje i da ga svakako treba postovati bez obzira da li je covek mlad ili star,iskusan kinolog ili pocetnik.
Igore mislim da si nas pogresno razmeo.Ovde niko od nas (Little Diamonds),nije pokusao niti je zeleo bilo cime da te isprovocira niti da ti soli pamet.Niti smo mi rekli da si ti los kinolog niti odgajivac.Izneto je samo nase misljenje o svemu sto se ovde desava.Mi jesmo tamo neki mali dijamanti i jesmo mladi ali isto tako imamo pravo na misljenje.Koje se nemora uvek odnositi na onog sto je citiran
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 10:48 am

Little Bridge ::
Auuuuuuu polako ljudi! Prvo ja nisam hteo bilo koga da uvredim... Napali ste me kao da sam u najmanju ruku rekao da drzim pse na zemlji pod vedrim nebom!
...

Posto vidim da Vas iritira moje pojavljivanje odlucio sam da je ovo moj poslednji post na ovom forumu.
Hteli ste da napravite forum koji ce se razlikovati od BK i uspeli ste TAS je prevagnuo na drugu stranu.
Zamolio bi Vas samo da me vise ne citirate u negativnim kontekstima jer kako god su vam moje reci zvucale namere mi nisu bile zlonamerne.
Veliki pozdrav! cheers

Ja se kao prvo ne osecam uvredjenim ili nesto slicno. Jedino sam napisao da u Srbiji ne postoji jedinstveni propis koliko se pasa moze drzati u stanvima,
Sto se tice drzanja pasa u kucicama u dvoristu... Nisam strucnjak, Kao neko ko nema puno iskustva mislim da pince vi mogu leti da budu u kucicama ali cim zahladni da bi ipak trebalo da budu unutra, E sad ja malo i preterujem ali Disko je krenuo sa duksevima cim je krajem avgusta malcice uvece zahladnelo.
Isto tako, mislim da bi bila steta da se povuces sa foruma, Moj post nij imao za nameru da te napadne ili nesto drugo i zao mi je ako sam te uvredio. Pozivam te da jos jednom razmislis o svojoj odluci i da ipak ostanes medju nama,
Nazad na vrh Ići dole
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 11:47 am

Zorica-malizmaj ::
irena capar-kingdom ::
U ovom zakonu ima smisla ali se opet vezem da je svaki zakon dvosmislen i da ga svako prevodi kako njemu odgovara.Meni svaka pomisao da pse drzim u boxu stvara jednu averziju.Ovo sto se spominje plocice,poseban pod pa to se podrazumjeva lako odrzavati i moje idealno vidjenje boravka vise pasa izgleda ovako nekako ali opet u kuci nikako napolju i naravno puno prostora za trcanje i igru.Recimo u Americi zakon dopusta drzanje 4 psa sve preko spada u uzgoj i tada ste podlozni placanju poreza od dobiti prodaje stenaca i ovo se odnosi na privatne kuce a za iznajmljene stanove kako koje naselje uglavnom niko nedopusta drzanje pse tipa bul a mozes drzati najvise 2 psa do 20 kg i pritom placas depozit za stan uslucaju da psi nesto uniste da oni to mogu nadomiriti.
Tacno Irena, ali s druge strane u USA postoje dva tipa rodovnika, uslovni (za ljubimce) i puni rodovnik. Stenad koja se prodaje za ljubimce placa se naravno jeftinije, oni dobijaju uslovni rodovnik sa kojim ne mogu u uzgoj i povrh toga potpisuju ugovor koji ih obavezuje da do godinu dana psa sterilisu (kastriraju). Stenad koja se prodaju sa punim rodovnikom kao izlozbenog i uzgojnog potencijala placaju se mnogo skuplje (takoreci duplo) i za njih odgajivac mora da da odredjene garancije a kupac ima obavezu odgovarajuce nege, izxlaganja.... Njima se ne moze desiti da prodaju stene sa nekom manom jeftino za ljubimca a da se onda kad poraste ono pojavi na izlozbama i u uzgoju.
i u bosni je slican,zakon,moze se izvaditi uslovni rodovnik za psa ali nema u zakonu da se kastrira,i glupo je da se kastrira jer nevidim zasto onda vadi rodovnik??? psi koji imaju uslovni rodovnik se upisuju u pravi te kada do treceg koljena budu svi pozitivno ocijenjeni e tek trece koljeno dobija pravi rodovnik,kada se taj pas(sa uslovnim rodovnikom)upisuje kao cukunjded ili cukun baba,a to da se kastrira je glupost naj veca na svijetu,po americkom zakonu ispada da imas rodovnik samo da bi sa njim mahao da se kaze da imas rodovnik.glupost cista.
Nazad na vrh Ići dole
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: bili985   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 11:55 am

a sto se tice uslova slazem se sa little bridge u potpunosti,ako nije tako hajde da svi slikamo svoje uslove pa da vidimo ko i kako drzi pse.
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 12:23 pm

bili985 ::
Zorica-malizmaj ::
irena capar-kingdom ::
...Recimo u Americi zakon dopusta drzanje 4 psa sve preko spada u uzgoj i tada ste podlozni placanju poreza od dobiti prodaje stenaca i ovo se odnosi na privatne kuce a za iznajmljene stanove kako koje naselje uglavnom niko nedopusta drzanje pse tipa bul a mozes drzati najvise 2 psa do 20 kg i pritom placas depozit za stan uslucaju da psi nesto uniste da oni to mogu nadomiriti.
Tacno Irena, ali s druge strane u USA postoje dva tipa rodovnika, uslovni (za ljubimce) i puni rodovnik. Stenad koja se prodaje za ljubimce placa se naravno jeftinije, oni dobijaju uslovni rodovnik sa kojim ne mogu u uzgoj i povrh toga potpisuju ugovor koji ih obavezuje da do godinu dana psa sterilisu (kastriraju). Stenad koja se prodaju sa punim rodovnikom kao izlozbenog i uzgojnog potencijala placaju se mnogo skuplje (takoreci duplo) i za njih odgajivac mora da da odredjene garancije a kupac ima obavezu odgovarajuce nege, izxlaganja.... Njima se ne moze desiti da prodaju stene sa nekom manom jeftino za ljubimca a da se onda kad poraste ono pojavi na izlozbama i u uzgoju.
i u bosni je slican,zakon,moze se izvaditi uslovni rodovnik za psa ali nema u zakonu da se kastrira,i glupo je da se kastrira jer nevidim zasto onda vadi rodovnik??? psi koji imaju uslovni rodovnik se upisuju u pravi te kada do treceg koljena budu svi pozitivno ocijenjeni e tek trece koljeno dobija pravi rodovnik,kada se taj pas(sa uslovnim rodovnikom)upisuje kao cukunjded ili cukun baba,a to da se kastrira je glupost naj veca na svijetu,po americkom zakonu ispada da imas rodovnik samo da bi sa njim mahao da se kaze da imas rodovnik.glupost cista.
Billi nisi shvatio. Uslovni rodovnik se izdaje i od pasa sampiona, dakle svakako od pasa sa rodovnikom. Uslovni rodovnik nije nulti rodovnik, vec rodovnik koji potvrdjuje da je kupac kupio cistokrvno stene ali posto ga je jeftino platio zato sto ga je kupio ISKLJUCIVO za ljubimca, odgajivac se stiti (i njihov savez ga stiti) na taj nacin sto kupcu onemogucava izlaganje i uzgoj. To se onemogucava na tri nacina istovremeno (dakle vrlo su se potrudili da se zastite) i to: ugovorom, obaveznom sterilizacijom / kastracijom i uslovnim rodovnikom pa i ako kupac ne postupi po ugovoru i ne sterilise / kastrira psa i pari ga, njegovi stenci ipak ne mogu dobiti rodovnik. Ja sam bila u situaciji da mi kupac iskuka i da stene koje prodajem za ljubimca vrlo jeftino prodam ipak sa rodovnikom jer on CASNA REC zeli psa samo i iskljucivo kao ljubimca a onda cujem za leglo.....

To sto si ti opisao je nulti rodovnik (mozda ga kod nas i zovu uslovni) koji se daje iskljucivo autohtonim rasama na smotrama gde se ti psi detaljno procenjuju i mere pa ako se zakljuci da su tipicni za rasu, pocinje rodovnik od njih. To se ne moze raditi za pse rasa koje nisu nase autohtone.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 12:54 pm

bili985 ::
a sto se tice uslova slazem se sa little bridge u potpunosti,ako nije tako hajde da svi slikamo svoje uslove pa da vidimo ko i kako drzi pse.
What a Face Zasto bi to radili Shocked Svako drzi svoje pse kao zeli i smatra da treba, oko toga se mozemo sloziti ili ne. Ja u svakom slucaju kad prodajem stene pitam za razne detalje. Kupce koji mi kazu da pas nece ziveti u kuci odbijam. Njima ne zelim da prodam moje stene i upucujem ih na odgajivace kojima to ne smeta. Moje je misljenje takvo a dalje, ko kako smatra. Ja znam da mnogi ovde drze pse u vanjskim boksovima. Isto tako znam da se psi iz tih bokseva najcesce boje sopstvene senke i ne mogu se izvesti na izlozbu (cast izuzecima). Ja smatram da je pinc previse mali i kratkodlak da bi ziveo napolju, za svoju stenad biram uslove a odgajivacima ne mogu odredjivati gde ce svoje pse da drze. Tu naravno mislim iskljucivo na pincere, ne uzimam u obzir druge rase. Pojedini prodaju i u pet shopove sto je po meni uzasno.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: bili985   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty26th Novembar 2010, 1:40 pm

zorice slazem se da pinc nemoze biti u vanjskom boksu,ali imaju i zatvoreni boksovi,cilno kod mene je u prostoriji ozidanoj u sklopu kuce od 24kvadrata,unutraz je ozidano 5 boksova,unutra se nalazi i pec za kuvanje hrane i ujedno za zimu grijanje i naravno svi boksovi imaju odvode i prostorija ima uradjen ziduvni sistem da se prostorija izvetri.ja i ovo zovem boksovi a ne samo kocku zice izbetonirana ispod drveta,jel bas sve pse drzis u kuci?.a sto se tice amerckog zakona o uslovnim rodovnicima mi nije i dalje jasno,postoji jedna prosta stvar.br 1.PRODAJA SA RODOVNIKOM,br2 NEMOZE BEZ NJEGA i naravno cijena po kojoj prodajete.Na taj nican sam sebe stitis i netreba ti zakon drzave niti kastracija,mislim da je uredu takav nacin a odluku o kastraciji treba samo vlasnik da odluci a ne da mu neko naredjuje. A kao si stvanro sposoban da prodajes an taj nacin onda enma problema. :study:
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty28th Novembar 2010, 11:16 am

Iz Zoricine priče vidimo da su Ameri baš strogi po tom pitanju izdavanja rodovnika, što se tiče izložbenih pasa i ljubimaca silent
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty28th Novembar 2010, 1:25 pm

Ma , Ameri su majka SHana za pincere ! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty28th Novembar 2010, 5:17 pm

Nema veće demokratije, što se tiče patuljastog pinča, nego u Srbiji. Taj pojam je jako široko shvaćen kod nas i skoro da nema psa u Srbji koji ne poseduje redovan rodovnik mada pojedini primerci izgledaju kao "jazavac pred sudom", a vlasnici se dovijaju na razne načine i lukavi su kao David Štrbac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 9:22 am

Kennel GDS ::
Nema veće demokratije, što se tiče patuljastog pinča, nego u Srbiji. Taj pojam je jako široko shvaćen kod nas i skoro da nema psa u Srbji koji ne poseduje redovan rodovnik mada pojedini primerci izgledaju kao "jazavac pred sudom", a vlasnici se dovijaju na razne načine i lukavi su kao David Štrbac.

Zanimljiva konstatacija Dragane.Sada bi bilo lepo da nama mladjima pojasnite sta ste ovime hteli da kazete?

Nenad.T.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 9:25 am

A sada ima jedno ili vise pitanja za sve odgajivace koji su u svetu kinologije duze nego sto smo mi,naravno mislim iskljucivo na pinceve.

Kako izabrati najboljeg muzijaka za zenku i time dobiti potomstvo?
Sta najvise treba gledati kod oba psa?
I kako izabrati najbolje stene iz legla za budici odgoj?

Nenad.T.
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
ENIGMA
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 12:22 pm

-I kako izabrati najbolje stene iz legla za budici odgoj?-

Pa lako Neso ,zoves "gospodina uniformisanog" i on ti kaze ,posto se on u sve razume Twisted Evil
Samo posle pazis kako nosi usi ,da ne bi morao da ,citiram: "iskljucis stene iz uzgoja " lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 12:31 pm

ENIGMA ::
-I kako izabrati najbolje stene iz legla za budici odgoj?-

Pa lako Neso ,zoves "gospodina uniformisanog" i on ti kaze ,posto se on u sve razume Twisted Evil
Samo posle pazis kako nosi usi ,da ne bi morao da ,citiram: "iskljucis stene iz uzgoja " lol! lol! lol!

Enigma, molim te pojasni na kog 'gospodina uniformisanog' mislis? Posto ja cesto nosim uniformu nadam se da ne mislis na mene jer ja ne vazim za nekog velikog strucnajka i pocetnik sam i pincevi su za mene novi hobi i svet koji tek otkrivam.
Nazad na vrh Ići dole
ENIGMA
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 2:03 pm

Ne Padre ,ne mislim na tebe Smile Mislim na nekog ko ima jaaaako puno iskustva u svemu ovome ,pa zna da udeli savet ,a najbolje to radi iza ledja Wink I necu vise nista da pominjem obecavam ,da me ne bi banovali i odavde Smile A i ja bih volela da cujem nekog iskusnijeg na pitanje koje je postavio Nenad Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kennel GDS
Početnik
Početnik
Kennel GDS


Broj poruka : 127
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 4:22 pm

Za sve one kojima je potrebno dodatno objašnjenje da shvate trenutno stanje rase patuljasti pinč u Srbiji a nisu razumeli šta sam ja napisao. Demokratija je izvedena od grčkih reči demos (narod) i kratein (vladati). Bukvalno znači vladavina naroda. Kod nas se reč demokratija vrlo često upotrebljava da bi se objasnilo da smo mi društvo u kome je dozvoljene slobode mišljenja u svakom pogledu pa tako i kod pomenute rase patuljasti pinč. Mi ne bi bili mi da pomenutu slobodu mišljenja i vladanja ne prevaziđemo pa tako imamo pse pomenute rase koji skoro nemaju ništa zajedničko sa standardom pomenute rase osim važećeg rodovnika. Internet i oglasi su prepuni slika pasa rase patuljasti pinč gde primerci više liče na jazavca (pred sudom). Za bolje razumevanje potrebno je pročitati delo od Petra Kočića Jazavac pred sudom. U pomenutom delu glavni junak David Štrbac ismeva predstavnike austrougarske okupatorske vlasti u Bosni. Situacija u Srbiji je sasvim drugačija i vlasnici pomenutih jazavičarskih patuljastih pinčeva ismejavaju sve one koji se trude da unaprede rasu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kennel-gds.rs/index.htm
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 5:38 pm

Dragane kada citam tvoje postove koda slusam svog muza, razinu price i nacin razmisljanja isti su Very Happy (udan razlike ste rodjeni Wink )

U BiH 99% ljudi nema pojma sta je pinc i kako izgleda i ono sto vide ovdje i onako malo pinceva koji su ninasta nalik tj.uglavnom mjesanci sa papirima naravno da im se nesvidja.
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty29th Novembar 2010, 6:13 pm

Little Diamonds ::
A sada ima jedno ili vise pitanja za sve odgajivace koji su u svetu kinologije duze nego sto smo mi,naravno mislim iskljucivo na pinceve.

Kako izabrati najboljeg muzijaka za zenku i time dobiti potomstvo?
Sta najvise treba gledati kod oba psa?
I kako izabrati najbolje stene iz legla za budici odgoj?

Nenad.T.
Hajde da se nadjem pozvana da odgovorim, mada ima iskusnijih od mene sa vise godina "staza" (mada ni moje "godine staza" Cool nisu zanemarljive).

1) Najbolje ces izabrati muzjaka ako iskreno sam sebi priznas sta u odgajivacnici imas. Dakle, neopterecen ljubavlju (koju imamo za nase pse) pogledaj svoju zenku. Podrazumevam da znas standard pinca. Proceni njene mane i njene vrline. Narocito je znacajno da utvrdis mane. Kod muzjaka ces traziti da bude dobro ono sto kod tvoje zenke nije. Narocito je vazno da se ne dupliraju mane (tj. da i muzjak i zenka imaju istu manu). Koliko je koji muzjak titularan u ovom slucaju nema znacaja. Naravno da svi mi idemo na izlozbe i prikazujemo svoje pse i sampionati su nam potvrda kvaliteta. To je tacno, ali... Treba znati da i najtitularniji pas ima mane a te mane mogu biti bas iste koje ima i zenka. Dakle, prvi korak u trazenju odgovarajuceg muzjaka je - procena sopstvene zenke. Muzjaka trazimo prema svakoj zenki ponaosob.

2) Treba gledati sve. Pre svega obratiti paznju na diskvalifikacione mane, koje ne moraju biti samo eksterijerne. Plasljivost ili agresivnost su takodje osobine za izbegavanje. Zatim obratiti paznju na ono sto se i u standardu pise kao "ozbiljne mane" i na kraju ostale greske. greske necemo moci da izbegnemo jer nema pasa bez mana. Nase je da se potrudimo da u odnosu na mane zenke koju imamo nadjemo najboljeg moguceg muzjaka koji ima najmanje moguce mana, svakako ne iste koje ima nasa zenka.

Takodje, neko smatra neke stvari vaznijim, neko neke druge. Svi mi citamo isti standard ali imamo svoje vidjenje "idealnog pinca". Prema tom svom idealu pinca se i rukovodimo u uzgoju i zato se i pojavljuju pinceri razlicitog tipa, iako svi oni odgovaraju standardu.

3) hehe izabrati stene..... najteze. Kada bi postojala neka formula, nikad odgajivaci ne bi prodali pse koji su posle postali evropski i svetski prvaci... zadrzali bi sebi. Desi se i odgajivacu sa mnogo iskustva da sebi ostavi losije stene a proda bolje. pretpostavljam da je svima normalno da jedan odgajivac kada iz legla bira stene sebi, naravno bira ono za koje smatra da ce biti najbolje. Nekad to ne ispadne tako.

U svakom slucaju, neka "formula" bi bila: onako kao izgleda gradja i proporcije steneta od 6-8 nedelja, takav ce biti pas od dve godine. To ne vazi naravno za glavu, odnosi se samo na telo. Posle toga, kada ste se odlucili za stene (kako kazu stari odgajivaci) stavite ga pod kos i samo hranite, ne gledajte. Kada napuni godinu dana podignite kos i pogledajte sta ste othranili. Basketball To, zato sto posle dva meseca stene krece u intenzivni rast (narocito posle 3.) koji je neravnomeran, nekad izraste vise u visinu pa deluje strkljasto, nekad u duzinu pa je kao glista.... Kad sa godinu dana zavrsi rast, vidite sta ste kupili. Very Happy naravno umedjuvrenmenu morate povremeno da izvadite stene ispod kosa i pogledate mu zubalo. Zube treba kontrolisati i po potrebi na vreme vaditi mlecne da ne dodje do deformacije zubala.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Sponsored content





Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasti pinč 1 deo,
Nazad na vrh 
Strana 3 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» PATULJASTI PINC-ZWERGPINCHER
» Patuljasti pinc na poklon
» Patuljasti pinc - SAKE
» patuljasti pinc Alisa
» crni patuljasti pinc spreman za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za ljubitelje i odgajivače :: Rasa :: Sve o šnaucerima i pinčevima-
Skoči na: