za ljubitelje i odgajivače

PrijemPrijem  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

Odgajivacnica Mali Zmaj

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 60

PočaljiNaslov: Odgajivacnica Mali Zmaj   16th Novembar 2010, 4:44 pm

Evo i mi da se predstavimo (to ce potrajati Twisted Evil ):

Najstariju pincericu cu predstaviti kao prvu - baka Mrvica tj. Ch.Yu Ki-Li Gea. Ona ima 15,5 godina i posle jedne krize ove godine, sada se ipak jos uvek dobro drzi. Izlazi napolje sa ostalima samo ne smem da je pustim bez nadzora sa Astrom ili Sambom - one hoce da je napadnu jer je do prosle godine Mrvica bila "Alfa" u coporu.

Mrvica jos uvek voli lopte Very Happy

ali se ipak brzo zamori pa mora da si priusti odmor :queen:

Sada cu predstaviti muzjake:

Prvi medju jednakima Very Happy - IntCh ReproducingCh Ch.SCG Ch.Cro Ch.BIH Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam (Boss) (Vlak Me Beit Hamaayan & Malagris Tiffani Tellura) I love you

Bossov sin JCh.Srb Ch.Srb DerbiWinner Samson Mali Zmaj (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Wiktoria von Masterhof). Samson je imao jedno leglo do sada (nase leglo D1) i veoma sam zadovoljna stencima.

Muzjak koga smo uvezli iz Nemacke, JCh.Srb Ilan vom Suedstern (Eppy van de Doelaar & Dolce-Vita vom Suedstern) zivi sa suvlasnikom Antonijem Kapelj na Novom Beogradu (blok 45). Ilan je veoma agresivan prema drugim muzjacima kada je napolju bez nase kontrole a posto nama psi budu razdvojeni na maksimum dve grupe, bilo nam je idealno resenje da on zivi kao jedan u porodici. U kuci je vrlo cist i dobar, nikakav nered ni problem ne pravi i svi su tako zadovoljni. Ipak bude jako uzbudjen kada povremeno dodje kod nas. Ponekad pomislim da mu je zao sto ne zivi sa nama ali .... tri puta je klao Samsona i ne smem da ga pustim sa ostalima a zao mi je da ga drim samog, zatvorenog. Mozda kasnije se i vrati nama, kada ga prodju lutke. Very Happy Ilan jos nije imao potomaka.

JCh.Srb Chairman Mali Zmaj (Eppy van de Doelaar & Victoria Mali Zmaj GDS) - mladi muzjak cije vreme tek dolazi. Jos nije imao potomaka, nadamo se uskoro ce. Very Happy

JCh.Srb Albert Mali Zmaj (Warscot's Guinness in Red & Naomi Mali Zmaj) mladi veoma perspektivni muzjak fantasticnog karaktera, obozava da se prikazuje i sa njim je pesma raditi. Very Happy

JCh.Srb Sorita's New Moon At Mali Zmay (Sorita's Lock and Loaded & Shadowmist's Twilight Zone) - mladi muzjak koga smo uvezli iz USA, sa jedinstvenim rodovnikom na tlu Evrope. Oba roditelja su evropski tip sa odlicnim kosturom (jedino majka ima americku glavu) i ne mogu se tamo izlagati jer nemaju hackney (za mene je to bio vazan podatak). Moon takodje nema hackney flower Jedino je glavu "povukao" na mamu ali to sam mu oprostila (barem ja volim duzu glavu kod pinca). Parice kuje sa dugom glavom i bice ok. Sve ostalo je super (sto se mene tice). Za njega prvo leglo planiramo dogodine, sa Felinom vom Suedstern.

veseli razmazeni decko :king:

JCh.Srb Bailey Mali Zmaj (Meitar Bat-Chen & Multatuli Rosa Chic) - nasa velika nada. flower Prvo leglo za Baileya planiramo sa Victoriom Mali Zmaj GDS (barem za sad je tako).

Very Happy Rosina glava, obozavam ga!

Najmladji od svih muzjaka Gucci Mali Zmaj (Telem Bat-Chen & Samba Mali Zmaj GDS) morao je ovu sezonu izlozbi da propusti i kao najmladji ceka svoj red Wink Izveli smo ga samo na jednu izlozbu (dobio je PRM) a nastavice dogodine. Od njega ne ocekujemo neke spektakularne rezultate na izlozbama jer je on malen muzjak (27cm) a sudije ih obicno ni ne primete pored krupnih atraktivnih primeraka. Ipak Guccija smatram jako bitnim u nasem planovima za dalji uzgoj jer i pored svog malog rasta ima odlican kostur i gradju. Sa njim jos uvek nije nesto posebno radjeno (mogla bih da kazem i da je malo po tom pitanju zapostavljen Embarassed ali popravicemo se).

Eto, jeste zaista potrajalo, celo popodne. Predstavila sam muzjake, kada se odmorim ili sutra, predstavicu i zenke. cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Little Bridge
Početnik
Početnik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    16th Novembar 2010, 7:22 pm

Odlicni su muzjaci ali Mrvica je definitivno kraljica foruma! :queen:
Nazad na vrh Ići dole
munja
Početnik
Početnik

Broj poruka : 42

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   16th Novembar 2010, 8:46 pm

flower
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma

Broj poruka : 481
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   16th Novembar 2010, 9:01 pm

pozdrav i dobrodošli Mali Zmajevi cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
"Canis Fabella"
Početnik
Početnik

Broj poruka : 68

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   16th Novembar 2010, 9:04 pm

Pozdrav Zorice Vama i Malim Zmajevima flower pusa za
:queen: Mrvicu, nek još dugo poživi.
Nazad na vrh Ići dole
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik

Broj poruka : 194
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   17th Novembar 2010, 10:29 am

Mrvica je prava Zmajevka Wink

Pozdrav veliki od nas a posebno od mojih-tvojih Zmajevica Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
bili985
Početnik
Početnik

Godina : 32

PočaljiNaslov: bili985   17th Novembar 2010, 10:55 am

pozdrav zorice,svenaj bolje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
VELJASHIN
Početnik
Početnik

Broj poruka : 43

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   17th Novembar 2010, 12:28 pm

Zdravpo Zemuncima Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/people/Veljko-Mladenovic-Veljashin/10008
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   17th Novembar 2010, 3:29 pm

Hvala svima! I love you
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Početnik
Početnik

Broj poruka : 52
Datum upisa : 17.11.2010
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 12:08 am

Pozdrav Zmajevima od još jednog Zmaja.

Prođe i sutra, i prekosutra..... a predstavljanja ženki još nema! Crying or Very sad

Hoćemo nastavak bounce
Nazad na vrh Ići dole
Lady A.
Početnik
Početnik

Broj poruka : 13

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 10:04 am

Pozdrav za male zmajeve! I mi smo u iscekivanju nastavka! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 8:01 pm

Vreme, vreme.... moj ljuti neprijatelj... Evo nastavka pa koliko stignem.

Moja najbolja zenka stigla je iz Rusije, iz iste odgajivacnice kao Boss. To je Multatuli Rosa Chic (Malagris You Only You & Multatuli Kalinka Malinka). Rosa je moja princeza i ja je obozavam. Za mene je ona zaista posebna. :queen:

Rosa je imala do sada jedno leglo iz kojeg smo zadrzali muzjaka Bailey Mali Zmaj. Sada smo je parili sa fantasticnim psom Slavjan Cerutti i cekamo za koji dan stenad. Ja se naravno nadam zenki (za mene).

Moja najbolja uzgojna kuja je Samba Mali Zmaj GDS (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Ada GDS). Od nje sam za sada dobila najbolju stenad. Naravno moram da naglasim i da je parena sa odabranim muzjacima, jedan je bio WW Telem Bat-Chen a druga dvojica potvrdjeni priplodnjaci Curacao vom Kosslbachtal i Ch Eppy van de Doelaar.

na CACIB Zagreb gde je osvojila BOB;

na CACIB Varazdin gde je Samba bila JBIS-3. Sudila je Martha Heine iz Nemacke.

Ovu sliku svi znate, meni omiljena.

Mani takodje veoma draga je Felina vom Suedstern (Choresh Me beit Hamaayan & Bombastic Nackatenix). Felina je za sada imala jedno leglo (sa Samsonom, jos uvek iz tog legla prodajemo muzjaka Deusa). Za sledeceg muza sam joj namerila naseg psa iz USA - Moona.

Ja nabrojah prvo crvene kuje iako mi je crna boja omiljena lol! Evo i crnih sad.

Jedna od prvih, od koje sam takodje dobila dobru stenad je Astra GDS (Blue Star Lewi's & Klara GDS). Nije izlozbena ali odlicna uzgojna kuja koja daje dobre stence, lako se steni i odlicna je majka.

Iz Nemacke smo uvezli kujicu Lahna vom Lexow (Kurt v. Tilburgs Roem & Saphir v. Dänenberg). Od Lahne smo dobili tri legla, jako dobru stenad od kojih je jedan muzjak iz proslog (Vigor Mali Zmaj) jos uvek kod nas - prodaje se jos uvek, trazimo mu show dom. Prvo Lahnino leglo je bilo sa psom Humblepup Zeron i iz tog legla ni jedno stene nije u Srbiji. Osim Hator koja je blizu - u BIH kod Irene, ostali su bas daleko. Jedna je kujica u USA (Sorita's odgajivacnica), muzjak u Norveskoj (odg. Big Rocky Monty), jedna zenka u Spaniji (odg. De Solecan). drugo i trece leglo Lahna je imala sa Bossom. Iz poslednjeg legla planiramo da ostavimo dve kujice za nas a jednu prodajemo.

Sledeca je Victoria Mali Zmaj GDS (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Alfa GDS) lepa izlozbena kujica koja nam je dala dva legla do sada. Iz prvog legla sa psom koga smo rentirali iz Nemacke, Eppy van de Doelaar, zadrzali smo Chairmana koji je predstavljen na pocetku, sa muzjacima. Drugo leglo je imala sa psom Quelebris Best Line i zadovoljni smo i tim leglom. Svi su u Srbiji.

Eto, bice uskoro i nastavka...
Nazad na vrh Ići dole
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik

Broj poruka : 194
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 8:40 pm

Super prestavljanje,jako dobri psi,puno poljubaca od Hator njenoj mami Very Happy flower
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
"Canis Fabella"
Početnik
Početnik

Broj poruka : 68

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 8:49 pm

Stvarno treba vremena i strpljenja za postaviti toliki broj slika i predstavljanja. A koliko je tek trebalo vremena, znanja i strpljenja doći do ove točke gdje ste sada, čestitam cheers

PS.
e pa sada moram ostaviti jedne želje i pozdrave Laughing Dug i sretan život mami Astri GDS od njene Odellice flower Kiss Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 9:18 pm

Pregršt prelepih pasa, i mužjaka i ženki i moram reći da smo zaista ponosni što nosimo prezime Mali Zmaj.

Zorice sve pohvale i čestitke za Vaš rad, iskustvo i predanost!

Što se tiče želja, čestitki i pozdrava Wink mi pozdravljamo našeg tatu Boss-a i želimo mu svu sreću i dug život i još mnogo lepih riba u životu! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bili985
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: bili985   22nd Novembar 2010, 9:25 pm

stvrno je obra Multatuli Rosa Chic i jeste posebna,mada meni naj vose se svidja astra.
Nazad na vrh Ići dole
bili985
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 9:26 pm

bili985 ::
stvrno je dora Multatuli Rosa Chic i jeste posebna,mada meni naj vose se svidja astra.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 9:57 pm

bili985 nemoj se prerano izjašnjavati predstavljanje ženki nije gotovo..... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma

Broj poruka : 481
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 10:13 pm

Izdvajam od mužjaka naravno najboljeg priplodnjaka na našim prostorima g.Boss-a Laughing
Samson, i Gucci
a od ženki Samba, Viki i Gabi
Very Happy Very Happy ukusi su razliciti Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
mina-malizmaj
Početnik
Početnik

Broj poruka : 77
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   22nd Novembar 2010, 10:56 pm

Gabiska moja mala... Very Happy obozavam jeee... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.malizmaj.rs
bili985
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: bili985   23rd Novembar 2010, 11:49 am

izvinjavam se na greski mislio sam na Victoria Mali Zmaj GDS kada sam htjeo da kazem da mi se naj vise svidja Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   23rd Novembar 2010, 1:54 pm

Hvala svima. cheers

Da nastavim...

Sledeca na redu je Naomi Mali Zmaj (Malagris You Only You & Zitta), takodje izlozbena kujica. Naomi je kujica jako dobre naravi, pitoma i vesela, jako voli da se mazi (citaj, smaracica Laughing ). Od Naomi smo dobili samo jedno stene za sada - Alberta, ali smo jako zadovoljni sto je on tu. Njegov otac je Norvezanin Warscot's Guinness in Red. Sada smo Naomi parili sa Bossom ali mislim da tu nece biti nista od stenaca. Barem koliko sam je ja prepipala a ima jos dve nedelje do termina. Doduse desilo nam se vec sa Kylie da budemo ubedjeni da nije skotna a ona osteni 3 steneta. Gde ih je krila - nemam pojma (u rebrima Cool ). Tako, sacekacemo jos malo sa Naomi ali kazem, mislim da tu nece biti stenaca.

Naomi na izlozbi... Very Happy

Od uzgojnih kuja je tu jos Kylie Mali Zmaj (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Astra GDS). Kylie nije izlozbena kujica ali je jako dobra majka.

Najmladja kujica od svih je Garbo Mali Zmaj (Telem Bat-Chen & Samba Mali Zmaj GDS). Ona je jedno beskrajno razmazeno stvorenje :queen: Kao malo stene slomila je nozicu u dosaplju (od 5 koscica slomila je 4 i to su 3 bile dislocirane, imala je operaciju sa umetnutim zlatnim sipkicama....). Srecom je sve u redu sa nogom, sve je lepo zaraslo jedino sto smo imali traume dok se zavrsilo. Garbo (Gabi) je tako temperamentna da je gips naravno slomila, meni bi srce stalo kad je vidim da skoci sa stola sa sve onim gipsom na nozi... Shocked i dalje je kao zvrk i dalje uziva sve privijegije i spava u Mininoj sobi (u krevetu naravno). Gabi je minijaturna, 26 - 27 cm i ne znam koliko mozemo od nje ocekivati da bude uzgojna zenka ali je obozavamo pa kako god bude. Very Happy

Gabi na svojoj prvoj i jedinoj izlozbi (na kojoj je dobila PRM ali videcemo je li previse razmazena za izlozbe).

Gabina nozica posle skidanja konaca od operacije. Sve je dobro kad se dobrim zavrsi. bounce

Eto to su sve kujice za sada. Malo sam smanjila broj Very Happy Sad se nadam od Rose jednoj zenkici za mene a i od Hermine (Lahne) ostaju (za sada) dve. I love you
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   25th Novembar 2010, 7:47 pm

Posto sam zavrsila sa predstavljanjem kuja, preci cu na mlade muzjake koji jos uvek traze dom. Na kraju mozda i ostanu kod nas. To su svakako najbolja stenad u leglu pa, nije ni problem.

Stariji, Vigor Mali Zmaj (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Lahna vom Lexow) ostenjen je 30.11.2009. sto znaci da za koji dan puni godinu. Vigor je visok nesto preko 30 cm, jako sam zadovoljna njegovom gradjom i karakterom. Ko je bio na izlozbi u Debeljaci video ga je uzivo (jer, slike su slike ali kada psa vidimo uzivo, to je druga prica).

Najnovije slike, iz oktobra:

Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   25th Novembar 2010, 10:45 pm

Drugi je mladi muzjak Deus Mali Zmaj (Samson Mali Zmaj & Felina vom Suedstern). Deus je ostenjen 18.02.2010. dakle ima 9 meseci. Mali je muzjak, svega 28 cm i kratak, sa odlicnim kosturom iako je mali, sto se meni jako dopada. Deus je takodje bio u Debeljaci pa ko je tamo bio, video ga je uzivo. Evo par slika:

Ako ne budu prodati do proleca, Vigor i Deus ce krenuti u osvajanje sampionata Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   26th Novembar 2010, 12:00 pm

Za sada imamo samo jedno stene za prodaju, to je Zayka Mali Zmaj (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam & Lahna vom Lexow). Ocekujem da ce Zayka biti srednje velicine (znaci, 27 - 28 cm), vrlo je temperamentna, za sada usi drzi preklopljene (i to bas lepo preklopljene).

Sa sestrom:

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica Mali Zmaj   

Nazad na vrh Ići dole

Odgajivacnica Mali Zmaj
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Mali aleksandar(Psittacula krameri)