za ljubitelje i odgajivače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za ljubitelje i odgajivače


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Patuljasti pinč 1 deo,

Ići dole 
+16
willy
As_Bg
Quelebris
ENIGMA
Kennel GDS
Little Bridge
"Canis Fabella"
irena capar-kingdom
Padre
Perun Panonski
bili985
Zorica-malizmaj
Piccolo Magnifico
mina-malizmaj
munja
wolf
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 12:18 am

mina-malizmaj ::
da li je moguce da su im pare napale gleve i mozgove do te mere da nam uniste rasu..???!!!

Vidi se da je tako! Nema tu sta da bude čudno kad je sve crno na belo!!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 6:12 am

" Izuzetan kvalitet " ....
http://www.kupujemprodajem.com/patuljasti-pinc-stenad-290612-oglas.htm

Ja do sada nisam video zutog jelena ,a vi ? lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 9:40 am

Barkmaker ::
" Izuzetan kvalitet " ....
http://www.kupujemprodajem.com/patuljasti-pinc-stenad-290612-oglas.htm

Ja do sada nisam video zutog jelena ,a vi ?

Upravo o tome prčamo o čivavama kao sto je ova na slici, a što se tiče žutog jelena tako su neki upisivali u rodovnik jelenje žuto Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 9:56 am

Evo opet zanimljive price o cenama... Ako cemo da krenemo od pocetka Mali Zmaj, GDS, su NASE stare poznate odgajivacnica koje imaju pre svega najbolji kvalitet kod nas i sa kojima niko od nas ostalih trenutno ne moze da se meri znaci bez obzira sto ja ili neko drugi ima jednog ili dva ili deset dobrih pasa svestan sam da nismo u rangu tih odgajivacnica. Prema tome ne mozemo ni prodati stenad po toj ceni. Kao sto je Zorica vec i spomenula sami troskovi inostranih izlozbi su ogromni pa uvoz stranih pasa .... I kako onda da se ravnamo po ceni?
To naravno ne znaci da su kod njih svi psi istog kvaliteta niti da svako leglo moze biti 500 ili 350e! Cak ne znaci ni da u svakom leglu ima nadprosecne stenadi! Ali ako je generalno ulozeno dosta para u to leglo ono svakako ne moze biti jeftino.
Tako isto ne znaci da kod nasih pasa nema kvalitetne stenadi naravno da ima.
Druga stvar prosle godine sam recimo imao slucaj da su mi dosli ljudi da kupe psa sa papirima i doveli su sa sobom devojcicu kojoj su suze krenule cim je ugledala stence jer je njenog psa pregazio auto! Ja sam im naplatio 50e samo cenu rodovnika, vakcina i hrane. (Stence inace hranim Trainer hranom za stence) I tu ljudi nisu mogli da veruju jednostavno oni su dosli da plate punu cenu a ja im skoro poklonio.... Sad zamislite reakciju kada bi neko cuo a ne zna sta je kupljeno od kojih pasa itd odma bi rekao to je civava!
Sada sam malo skrenuo sa teme ali se vracam! Very Happy Ljudi koji stancuju civavaste pse oni to rade dugi niz godina takodje su napravili neko ime negativno u svetu pinceva ali na nasu zalost veoma pozitivno kod ljubitelja malih pasa jer jako puno ljudi zeli bas takvog "pinca" i spremni su da daju vise para nego recimo meni za te "Vece" pinceve! Ovo vam pisem jer sam licno imao ljude u dvoristu koji su tako odreagovali.... Kao jaaaaao pa to nisu oni pincevi sto mi vidjamo po Beogradu... Odatle su igrom slucaja dosli... Kao devojka je videla odraslog pinca kako ga neko drugi nosi u dzepu jakne!!! I sta da kazem... Rekao sam samo 1 recenicu... To nije bio patuljasti pinc!
Za kraj zelim samo svima pre svega Zorici da kazem da se ne ljuti kada neko prodaje pinceve za 200e jer trenutno ne moze da prodaje po vecoj ceni, tu sam pre svega mislio na sebe ja to ne vidim kao obaranje cene Vama ili Draganu vec gledam kao put do odredjenog cilja jer kao sto sada imam par pasa boljih nego pre 2 godine tako se nadam da cu za naredne 2-3 imati jos bolje tada ce i cena biti visa. Svi smo mi krenuli manje vise tako krenuli samo sto neko hoce da prizna a neko ne, i to sto danas ima onih koji imaju pinca godinu dana a zele da budu kao neko ko ima 15 ili 20 godina to je opet posebna prica.
Ne moze dete od pet godina posle Nove godine biti punoletno!
Drugarski pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 10:05 am

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Srndackodbake

Evo jednog zutog jelena! Very Happy Tacnije srna je u pitanju nasa drugarica koju redovno posecujemo bas da se divimo boji!
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 10:17 am

Da ali ti sto stancaju civave a prodaju kao piceve, prave ljude budalama i zaslepljuju narod a ima ih hvala bogu koliko hoćeš svaki treći oglas je čičiriči pinč. Što bi Barkmaker rekao više bi zaradili da ih prodaju kao čivave jer kao pinča prodaju od 150e pa naviše a čivave se krecu od 300e pa naviše. Uništavaju nam rasu, i onda kada te na ulici sretne neko i pita koja je to rasa? ti kažeš pinč a taj neko ostane u čudu Shocked kako je tako veliki? Što je Munja jednom prilikom nekome rekao pa ovo je lovački pinč heheheheh
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: bili985   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 11:18 am

bez sumlje 90% ljudi nezna sta je ptp i kako izgleda bas radi ovih ceski(praski) pacovara,svercerski pinc neodoljivo podseca na nih ili su to bas oni jer vjerovatno imaju brzu i laku reprodukciju i velikobrojnu :scratch:
Nazad na vrh Ići dole
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: bili985   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 11:27 am

a za onaj oglas jeste vidjeli sta sam ga pitao? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 11:36 am

Little Bridge ::
Evo opet zanimljive price o cenama... .... Ljudi koji stancuju civavaste pse oni to rade dugi niz godina .... kod ljubitelja malih pasa jer jako puno ljudi zeli bas takvog "pinca" i spremni su da daju vise para nego recimo meni za te "Vece" pinceve!
...Za kraj zelim samo svima pre svega Zorici da kazem da se ne ljuti kada neko prodaje pinceve za 200e jer trenutno ne moze da prodaje po vecoj ceni....
Ma ja se ne ljutim ni na koga. Zao mi je sto je pogresno shvaceno ono sto sam napisala a mozda se i ja nisam bas precizno izrazila. Ja se ne ljutim ni na one koji stancuju chichi michi pincere (ali ja necu da ih gajim niti reklamiram niti bilo kome u bilo kojoj situaciji kazem da je to iz bilo kod razloga dobro raditi). Svaka "roba" ima svog kupca. Takodje su stenad kao "roba" (jer oni su to u momentu prodaje) naravno podlozni promeni cene koju diktira "trziste" tj. kupci. Tekuce stanje u zemlji se odrazava na sve, naravno i na cenu stenaca i pored kvaliteta samih stenaca (a pre svega njihovih roditelja) naravno da utice na nju. Iz tog razloga (a znajuci dobro za troskove odgovornog uzgoja) cenu od 200 i 250 eur ne smatram neodgovarajucom za stenad nizeg kvaliteta ili za stenad odgajivaca koji jos uvek nisu "napravili" ime (pod "imenom" podrazumevam "poznato ime" - nesto kao "brand" Very Happy ). Ime se stice kvalitetnim odabirom i prikazom stenaca ili da jednostavnije se izrazim, odabirom najboljih primeraka uz kupovinu perspektivnih stenaca od dokazanih roditelja, njihovim podizanjem i vaspitanjem i na kraju takmicenjem na izlozbama sa drugim odgajivacima koji cine to isto. Ime se ne stice samo parenjem jednog ili dva para pasa i prodajom njihovih stenaca. Takodje, ako neko ima dve - tri zenke i jednog muzjaka i stalno pari te zenke sa tim istim muzjakom ne menjajuci kombinaciju i ne kombinujuci parove po karakteristikama pasa vec po onome sto se kuci ima - izvinjavam se svima koji se prepoznaju, ali i to je STANC a ne uzgoj. Takodje nije nacin kojim ce neko ime svoje odgajivacnice uciniti poznatim. Nadam se da ne zvuci previse ostro ali niko od nas ne ide na izlozbe zato sto je lud ili zato sto ima para za bacanje (naprotiv!) vec zato sto je to jedini nacin da se dokazemo i pokazemo sta imamo. Tu mislim pre svega na CACIB izlozbe gde se pojavi veci broj pasa i pretpostavimo, neki cenjeni sudija koji zna rasu.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 11:41 am

bili985 ::
a za onaj oglas jeste vidjeli sta sam ga pitao? Laughing
Videli !
A papire ce dobiti jer niko nije lud da ne uzme pare od rodovnika!
Sta ih briga kako stenci izgledaju!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
bili985
Početnik
Početnik
bili985


Broj poruka : 42
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Bijeljina

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: bili985   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 12:10 pm

pa kako da navede ovu boju i ovaj palez na njusci? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 12:28 pm

Ovaj sa BIH sajta za prodaju - zut sa crnom maskom. Tipican pinc What a Face Za njega zaista bih rekla da ima krvi civave. Za ostale ne mogu reci, ni ruski toy terier nije napravljen pd civave vec od onih primeraka pinca koji se ponaked pojave ali se izbacuju iz uzgoja. Dakle, forsirane su nepozeljne osobine (miniaturni rast, tanke kosti, okrugla glava, buljave oci....). Evil or Very Mad I sad ce neko svoju stenad koji imaju i svetskih i evropskih prvaka u rodovniku prodavati po istoj ceni kao sto se prodaju ovi...... stenci. Valjda sad razumete o cemu pricam, kad pominjem cenu. Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 12:32 pm

flower Ali da me ne razumete opet pogresno! Ne ljutim se ja, samo ne odobravam. Very Happy A svako radi kako zeli ili ga situacija natera. Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 12:36 pm

Zorica-malizmaj ::
Ovaj sa BIH sajta za prodaju - zut sa crnom maskom. Tipican pinc What a Face Za njega zaista bih rekla da ima krvi civave. Za ostale ne mogu reci, I sad ce neko svoju stenad koji imaju i svetskih i evropskih prvaka u rodovniku prodavati po istoj ceni kao sto se prodaju ovi...... stenci. Valjda sad razumete o cemu pricam, kad pominjem cenu. Twisted Evil

Naravno Zorice ovo ste u potpunosti upravu!! To je to objašnjnje što se tiče cena pravog Ptp-a Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 4:13 pm

Sto se tice takvih odgajivaca i cena samih pasa to bi se jedino moglo regulisati nekim zakonom o uslovima drzanja. Da se jasno definise kako recimo treba da izgleda boks jednog psa koliko treba prostora da ima, pa da svaki pas ima svoju kucicu, pa da ti boksovi imaju odvod za pranje, da je mesto gde se priprema hrana u sklopu odgajivacnica a ne kuce gde su ljudi, da postoji mesto za pranje gde bi se sve stvari koje psi koriste prale i odrzavale i naravno mesta za kocenje jasno oznacena odvojena od ostalih pasa, sa postavljenim prostirkama za brisanje nogu kao i sapunima za pranje ruku pre kontakta sa stencima.
Mi recimo ovo sve imamo... Ja sam smatrao da je pocetak uzgoja prvo vezan za adekvatne uslove. Neko bi rekao ali sta ako drzim psa u stanu? Super ako drzis 1 ili 2 psa ali sta ako ih imas vise? Naravno prvo zakonski nije dozvoljeno a drugo nije zdravo za pse! Svi znamo koliko su stenci osetljivi i koliko su odrasli psi potencijalni prenosioci svega. Direktni kontakt je najgori.
Po zakonu u stanovima je dozvoljeno drzanje 1 psa imate ljude koji ih drze u daleko vecem broju... To su ljubimci? Kako da ne.... Ja znam licno coveka koji ima "Kvalitet" a na maloj terasi u zgradi drzi papagaje, u dnevnoj sobi pse i macke zajedno i pritom ima par morskih prasica ili nekih slicnih zivotinjica i sve to u 40-50 kvadrata.... Pricajmo o uslovima....
Znaci treba jasno definisati sta moze biti odgajivacnica i kako da izgleda u zavisnosti od velicine rase koja se uzgaja a onda treba preci i na druge stvari.
Tu bi se vec prepolovili odgajivaci vecina njih niti ima niti bi mogla da napravi adekvatne uslove koji su osnov kvaliteta jer sta mi vredi vrhunska jedinka ako ce biti sa jos njih 5 u boksu na zemlji, blatu u supi sa vestackim svetlom bez setnje itd....
Nazad na vrh Ići dole
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 6:06 pm

Nas najveci problem drustva je sto radno sposobne jedinke nece nista teze od kasike da podignu a sanjaju da se obogate preko noci uz minimalna ulaganja.
Little Bridge ovo sto spominjes u kakvim uslovima psi bi se trebali drzati i da bi to nekako trebalo zakonski regulisati po meni je samo jedan lijep san kojeg nema ni u Evropi kod poznatih odgaivaca.Ovakav izgled odgaivacnice ,pa ovdje ljudi prave pansione za pse takve,i pritom niko neplaca nikakv porez,a i odgaivaci kada bi sve bilo kako treba pa i oni bi trebali placati porez itd.Preopsirna je tema o cemu bi se moglo raspravljati.Sve se vrti oko novca i samo novca.U svemu tome najveci problem je hiperprodukcija pinceva a svaka rasa koja je u datim razdobljima bila popularna, 99% su bili prvenstveno agresivni psi.Dosad na koliko izlozbi ovdje u BiH sam bila ,jedina sam sa pincevima i Marija sa Amosom koji put,a pinceva se pojavilo bas dosta-odakle oni dolaze?
Kvaliteta,rodovnici,sam izgled psa,drzanje tj uslovi,puno tu stvari utice na samu cijenu pa tako Ja nedam ispod moje cijne taman kada bi svi stenci ostali samnom Very Happy .Svako ima svoju teoriju,strategiu i svako je pametan za sebe pa neka radi onako kako mu odgovara Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 6:22 pm

Uzgoj i uzgajivači me podsjećaju na kladioničare..za uspjeh potrebno je nešto znanja,dosta rizika i puuuno sreće!

Ovo je jedna recenica koju sam neznam gdje procitala i jako mi se svidjela,Ovo cime se mi ovdje bavimo je jako skup hobi i na to treba gledati kao samo na hobi a ne da se zarade pare.Svaki odgaivac bi se trebao truditi da u svom uzgoju tezi ka savrsenoj jedinki ili jedinkama(mada savrsenstvo nepostoji).Pojedini odgaivaci u Evropi i sire u svom uzgoju imaju izlozbene pse,uzgojne pse i kucne ljubimce,kodnas se sve svrstalo u jedno ,cak su i mjesanci pod ovim okriljem,.Puno ovdje ima krivaca,mislim na izlozbe,na sudije,na rodovnike,i na potencijalne kupce nase nam drage rase.
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 7:01 pm

Little Bridge ::
Sto se tice takvih odgajivaca i cena samih pasa to bi se jedino moglo regulisati nekim zakonom o uslovima drzanja. Da se jasno definise kako recimo treba da izgleda boks jednog psa koliko treba prostora da ima, pa da svaki pas ima svoju kucicu, pa da ti boksovi imaju odvod za pranje, da je mesto gde se priprema hrana u sklopu odgajivacnica a ne kuce gde su ljudi, da postoji mesto za pranje gde bi se sve stvari koje psi koriste prale i odrzavale i naravno mesta za kocenje jasno oznacena odvojena od ostalih pasa, sa postavljenim prostirkama za brisanje nogu kao i sapunima za pranje ruku pre kontakta sa stencima.
Mi recimo ovo sve imamo... Ja sam smatrao da je pocetak uzgoja prvo vezan za adekvatne uslove. Neko bi rekao ali sta ako drzim psa u stanu? Super ako drzis 1 ili 2 psa ali sta ako ih imas vise? Naravno prvo zakonski nije dozvoljeno a drugo nije zdravo za pse! Svi znamo koliko su stenci osetljivi i koliko su odrasli psi potencijalni prenosioci svega. Direktni kontakt je najgori.
Po zakonu u stanovima je dozvoljeno drzanje 1 psa imate ljude koji ih drze u daleko vecem broju... To su ljubimci? Kako da ne.... Ja znam licno coveka koji ima "Kvalitet" a na maloj terasi u zgradi drzi papagaje, u dnevnoj sobi pse i macke zajedno i pritom ima par morskih prasica ili nekih slicnih zivotinjica i sve to u 40-50 kvadrata.... Pricajmo o uslovima....
Znaci treba jasno definisati sta moze biti odgajivacnica i kako da izgleda u zavisnosti od velicine rase koja se uzgaja a onda treba preci i na druge stvari.
Tu bi se vec prepolovili odgajivaci vecina njih niti ima niti bi mogla da napravi adekvatne uslove koji su osnov kvaliteta jer sta mi vredi vrhunska jedinka ako ce biti sa jos njih 5 u boksu na zemlji, blatu u supi sa vestackim svetlom bez setnje itd....
Cool Mi upravo zivimo u kuci i imamo dovoljno prostora da pse smestimo napolje ali nam to nije ni na kraj pameti. Ja svoje pse ne dam od mene nigde, narocito ne u neke vlazne boksove koji se peru smrkom i u kojima psi sede sami, bez kontakta sa vlasnikom. Slazem se da nije normalno ni ziveti sa ovoliko pasa koliko mi imamo ali spremam im sprat koji ce biti za njih i za mene. Tamo ce biti i moj prostor i moj komp. Mi imamo dvoriste ali tamo psi idu da se izjure i obave nuzdu. Svi nasi psi JESU ljubimci I love you a drzanje pasa kao sto se drze prasici ili druge domace zivotinje meni nije blisko. Naravno ljudi imaju razlicita shvatanja, za neke psima nije mesto gde zive ljudi, ja se sa tim ne slazem. Mnogi (inostrani) odgajivaci koriste suvlasnistvo kao jedan nacin da poseduju vise pasa u uzgoju a da ti psi ipak imaju lep zivot sa "svojim" ljudima i ne zive po nekim tamo boksovima koji mozda lepo izgledaju, ali i zatvor od zlata je zatvor. Na zalost kod nas taj princip suvlasnistva slabo funkcionise jer kad nekome pomenes odgovornost za psa koga treba da preuzme, on odmah bezi.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 7:36 pm

A kako kad imate kuje u teranju? Neko je u kavezu ili... Zar to nije zatvor? Vama je ceo copor pasa pusten po kuci i kada radite a cerka Vam je u skoli....?
Ja znam da preko 90% odgajivaca ne samo kod nas nego i u svetu toliki broj pasa sigurno ne drzi u kuci ili barem ne slobodno pustene jako su retki oni koji to tako drze eto ako je to tacno onda ste Vi prva u Srbiji za koju znam da tako drzi 20-tak pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 7:51 pm

Naravno da netreba pse drzati tamo po nekim boksevima i pogotovo ne napolju, ma koliko oni bili sredjeni. Gde je tu ljubav prema psima. Zatvoris ga u kavez nahraniš i to je to eventualno prošetaš psa, tu ljubavi nema. Iskreno nikada tako nebi držali pse, naši psi su 24h pored nas. Mi živimo u stanu i oni su sa nama stalno u toplom čistom, suvom. Mislimo da ni jedan kavez niti skučeni boks bilo kakvog oblika nemože da se meri sa toplinom doma i komforom koji se u njemu može pružiti. Takodje znamo da se po zakonu u stanu nesme držati više od dva psa ali smatramo da je taj zakon donet za upravo one ljude koji svoje ljubimce smatraju "mašinom" za reprodukciju. Zato smatramo da psi nisu ni kokoške ni svinje , da bi se držali po kokošinjcima i svinjcima. Pas je koliko znamo "čovekov najbolji prijatelj" pa samim tim mu je mesto pored čoveka. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Little Bridge
Početnik
Početnik
Little Bridge


Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.11.2010

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Little Bridge Kennel    Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 8:01 pm

Pametni su me shvatili za ostale me ne zanima kroz vekove ljudi drze pse u boksovima ali ima ovde pametnijih!
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 8:04 pm

Very Happy Ja imam veliku kucu i imam gde da odvojim kuje u teranju i porodilje a samostalnim stencima je odvojeno pola jedne sobe. Kada nismo kod kuce naravno psi nisu pusteni. Ne treba ni da budu. Kad nas nema oni spavaju i cekaju da dodjemo. Sta ce drugo raditi akd mi nismo tu?
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 8:09 pm

Little Bridge ::
Pametni su me shvatili za ostale me ne zanima kroz vekove ljudi drze pse u boksovima ali ima ovde pametnijih!
Naravno da ljudi imaju razlicita misljenja. Svak radi kako smatra. No necemo se valjda deliti an pametne i one druge - GLUPE???? Ja sam sad malo zbunjena i ne znam u koju bih kategoriju trebalo da se smestim..... Mozda nije lepo nekom reci da je glup zato sto ne misli isto?????? zar ne? Narocito ako je taj neko mnogo stariji ali i da nije....????
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
irena capar-kingdom
Početnik
Početnik
irena capar-kingdom


Broj poruka : 194
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 47
Lokacija : Sarajevo,BiH

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 8:28 pm

Little Bridge ::
Pametni su me shvatili za ostale me ne zanima kroz vekove ljudi drze pse u boksovima ali ima ovde pametnijih!

Izvini molim te ovo je 21 vijek a sto mi zivimo na Balkanu pa smo ostali na nivou ranog 19 vijeka to je druga prica.Obisla pola svijeta i svega se nagledala ali ovo sto ima kod nas nema nigdje drugo.Ja zivim u 54 kvadrata stana sa 2 velika psa 3 pinca i sada stencima,nevidim da im ista fali,svi zdravi ,veseli i spavaju u krevetu a prostor u kojem svi boravimo tj stanu niti smrdi niti je prljav.Ja kojeg god psa da znam a da zivi u boxu uzasno smrdi i ti su psi po meni zapusteni i zeljni ljubavi i paznje.Ali svako ima svoje misljenje i ko sto dijamanti spomenuse pa zakon je donesen zbog stancera a ima vise stancera koji drze pse u boxovima nego onih sto ih drze u kuci ili stanu.
Nazad na vrh Ići dole
http://ofcaparkingdomkennel.weebly.com
"Canis Fabella"
Početnik
Početnik
Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 15-28


Broj poruka : 68
Datum upisa : 16.11.2010
Lokacija : Osijek - Hrvatska

Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty25th Novembar 2010, 8:34 pm

Malo bih se osvrnula na uvjete uzgoja i držanja pasa u Hrvatskoj. Slijedi citat jednog članka Zakona:
"Članak 9.

Uzgajivačnice pasa koje su registrirane kod HKS-a, a imaju više od 3 psa, moraju zadovoljavati higijensko-tehničke uvjete propisane Pravilnikom o uvjetima kojima moraju udovoljavati skloništa za životinje i higijenski servisi ( NN 110/04) , i ne smiju narušavati red i mir susjednih zgrada.
Uz registraciju moraju posjedovati slijedeće dokaze :
- Uvjerenje o ispunjavaju higijensko-tehničkih uvjeta ,
- Dokaz o položenom ispitu "A" za sve pse od 1,5 godine starosti ,
- Potvrda članstva Hrvatskog kinološkog saveza - HKS-a
- Hrvatska uzgojna dozvola za svakog pojedinačnog psa registriranog u HKS-u ukoliko ima leglo ".

Uvjerenje o ispunjavanju higijensko-tehničkih uvjeta, treba zatražiti kada uredite prostor za boravak pasa, što podrazumjeva keramičke pločice, specijalne podove, veterinarski kutak i tada izlazi komisija iz Ministarstva i ako ste zadovoljili uvjetima dobivate Uvjerenje. Iako mislim da se taj dio zakona niti kod nas ne primjenjuje, pa ostaje da je Zakon samo mrtvo slovo na papiru.

Svojevremeno sam se upoznala s Janet Ellen Smith koja živi u Njemačkoj i ima problem kod stanodavca, jer je u njenoj zgradi dopušteno držati psa do 30 cm visine, a njen Patuljasti pinč je dosegao gotovo 40 cm i tada je imala problema, tako da se bavila mišlju o preseljenju. Dakle, njemci su jako strogi Twisted Evil

Kada bi funkcionirale sanitarne inspekcije svuda, bilo bi i nekoga reda, pa čak možda i manje štancera.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasti pinč 1 deo,   Patuljasti pinč 1 deo, - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasti pinč 1 deo,
Nazad na vrh 
Strana 2 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» PATULJASTI PINC-ZWERGPINCHER
» Patuljasti pinc na poklon
» Patuljasti pinc - SAKE
» patuljasti pinc Alisa
» crni patuljasti pinc spreman za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za ljubitelje i odgajivače :: Rasa :: Sve o šnaucerima i pinčevima-
Skoči na: