za ljubitelje i odgajivače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za ljubitelje i odgajivače


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Osnivanje pinčer kluba u Srbiji

Ići dole 
+3
willy
Perun Panonski
Piccolo Magnifico
7 posters
AutorPoruka
Piccolo Magnifico
Administrator foruma
Administrator foruma
Piccolo Magnifico


Broj poruka : 481
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty31st Juli 2011, 11:53 am

Šta mislite o osnivanju pinčer kluba u Srbiji, da čujem vaše mišljenje o tome i ko je za i protiv i naravno zbog čega bi to bilo dobro za našu rasu!
Nazad na vrh Ići dole
http://piccolomagnifico.weebly.com
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty2nd Avgust 2011, 8:37 pm

A kako si to zamislio?
Da bi jedan klub ( bez obzira koji ) mogao normalno da funkcionise ,korist moraju da imaju i svi clanovi kluba i klub!
A ne kao u snaucer pincer klubu da su korist imali samo clanovi snaucer sekcije i taj klub!
Oni su koristili pincerase samo pro forme da bi mogli da budu clanica u ISPU !
Pincera jako malo na njihovim sajtu,sve sami snauceri i licno reklamiranje odgajivaca snaucera!
Kakve korist bi imali odgajivaci pincera u klubu od osnivanja( ne mislim na materijalnu korist)?
Kakve bi ingerencije imao taj klub?
Da li bi klub imao neki zajednicki cilj u unapredjenu rase ?
Da li bi se moglo racunati na sve odgajivace da se svih ciljeva kluba pridrzavaju?
Da li bi klub imao pravo da kaznjava i sankcionise clanove kluba ako bi se ponasali kao neki clanovi u snaucer pincer klubu(konkretno,"veliki strucnjak i poznavao rase Ptp,na daleko cuveni vlasnik ,trener ,sudija...." koji je mislio da moze da radi sta god mu padne na pamet ,pa su zbog toga i izasli ostali odgajivaci pincera iz SP kluba)???
Ako klub ne bi imao to pravo,onda koja je svrha okupljanja u klub???
Ako je sustina osnivanja kluba da se nadjemo jednom godisnje na izlozbi kluba ,ili da bi samo neki pojedinci imali korist,onda ne vidim svrhu osnivanja!
p.s. gde bi bilo sediste kluba ??? Svima jednako udaljeno ili ...?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty2nd Avgust 2011, 9:57 pm

a sta je cilj osnivanja kluba
i sta bi taj klub radio ???
Nazad na vrh Ići dole
Arian Ajk-Aki
Početnik
Početnik
Arian Ajk-Aki


Broj poruka : 23
Datum upisa : 22.07.2011

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty3rd Avgust 2011, 11:06 am

Zanimljivo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty4th Avgust 2011, 9:26 pm

Nestrpljivo ocekujemo odgovore! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty4th Avgust 2011, 9:51 pm

Perun Panonski ::
Nestrpljivo ocekujemo odgovore! Smile

evo i ja cekam , ali niko nista Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:25 am

Dobio sam "kritike" od nekih prijatelja pincerasa ,nesto u fazonu: " Zasto si toliko negativan po pitanju pincer kluba?"
Evo i ovako da odgovorim!
Uopste nisam negativan i cak mislim da bi to bilo jako dobro ,da se osnuje jedan klub ali samo odgajivaca Ptp!
Ali problem je u tome sto je prakticno nemoguce da se to ostvari u pravom smislu !
Nije problem osnovati neki klub!
Ali je problem sto taj klub ne bi mogao da sprovodi svoja neka pravila!
Kada se bude izdejstvovalo da recimo :
1.Samo clanovi (znaci ,svi pincerasi koji gaje da se uclane)kluba mogu da rade pedigree za stence
2.Samo odgajivacnice mogu da imaju pedigrirane stence
(znaci- obavezno prijavljivanje odgajivacnice bez obzira na broj zenki(jedna ili 150)
3. Samo clanovi kluba mogu da izlazu pse po izlozbama
4.Ne mogu svi stenci da budu izlozbeni
5.Samo klub moze da bira sudije koje ce suditi na izlozbama patuljaste pincere
6.Klub moze da kaznjava clanove(recimo zabranom izlaganja ili zabranom prijave legala, na 1 do 2 godine) kada :
-falsifikuju ocene na izlozbama( sto se desavalo ,a znamo i ko je to uradio)
-pare zenku recimo 4 puta uzastopce
-namestaju izlozbe
-nasilnicki i nevaspitano se ponasaju na izlozbama
itd...
7.Da se sva legla uvode u neki klubski registar
8.Da se sve ocenske liste sa izlozbi takodje uvode u neki klubski registar
9.Da klub nepristrasno reklamira pse (kao i legla za prodaju clanova kluba)na sajtu i pse priplodnjake
10.Da klub moze da zabrani parenja muzjaka ako se otkrije da prenosi neke diskvalifikacione mane,ali ovo za citav zivot psa
Onda bi to imalo nekog smisla! I ja bih se prvi uclanio u taj klub !
Ovako je to mlacenje prazne slame!!!
p.s. Mislite da je ovo moguce u nasoj drzavi????
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 3:58 pm

Perune, odmah da ti kazem da od toga nema nista. Ne moze se clantsvom u klubu uslovljavati rodovnici, izlaganja i sl.
Po meni je promocija rase i izlozba maximum sto bi klub mogao da ostvari.
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 7:17 pm

Padre,i meni je jasno da od toga ,nazalost ,nece biti nista!
Promociju rase i izlozbe imamo i bez kluba!
I vidim koliko interesovanje vlada za klub!
Od 135 clanova ovog foruma o rasi ,procitali smo citava tri ,kao neka ,misljenja !
Ni jedna od nasih vecih odgajivacnica da nesto napise o ovoj temi !
A kao sto dobro znam da od kluba verovatno nece biti nista ,isto tako dobro znam u kojoj drzavi zivim i kako ovde stvari funkcionisu!
Do nedavno se retko ko vezivao sigurnosnim pojasevima u kolima ,sve dok nije udareno po dzepu !
Zbog toga sam misljenja da verovatno nece biti nista od kluba dok se ne uvedu neki ostriji kriterijumi u kinologiji!
Ovakvo rasulo kod Ptp znamo kome odgovara ,a jedino se moze nesto dovesti u red zabranama i zakonima!
Tek tada bi specijalizovan klub imao nekog smisla !

Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 9:39 pm

Perune, koliko znam odgajivacnica sa trenutno verovatno najacim pincevima (bar po titulama) nije ni prisutna na ovom forumu i tesko da bi u tom klubu bilo svih 6-7 (ako sam dobro izbrojao) najozbiljnijih odgajivaca. A o onim manjim odgajivacnicama ne bih ni pricao.
Nazad na vrh Ići dole
As_Bg
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 21.02.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 9:45 pm

A najjaca odgajivacnica kod nas je? Eto ja ne znam...ili sam neupucena...
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 9:49 pm

Takvi nisu ni potrebni u klubu !
Zbog takvih i zbog njihove samozivosti ,ostali su i napustili Snaucer pincer klub Srbije !
U klubu uopste nisu potrebni ljudi koji su sami sebi dovoljni ,egocentricni i narcisoidni!
I koji misle da su popili svu pamet ovog sveta !
Oni nek osnivaju zadruge sa kooperantima ( kao sto vec i rade) !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
As_Bg
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 21.02.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 9:52 pm

Potpuno se slazem sa Perunom!!! Osnivanje pinčer kluba u Srbiji 83779
Nazad na vrh Ići dole
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 9:59 pm

Perun Panonski ::
Takvi nisu ni potrebni u klubu !

Perune, ako je tako kako onda mislis da ostvaris prvu tacku svoje liste da samo clanovi kluba mogu da rade pedigree za stence? O drugim stvarima da i ne govorim.
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:19 pm

Nista ja ne mislim da ostvarujem!
Ja sam samo napisao sta bi bilo pametno da klub moze da uradi!
Onaj ko ima psa ljubimca ,on neka nastavi da brine o njemu!
Ne vidim ni jedan razlog zasto bi se psi ljubimci razmnozavali!
Onaj ko zeli da gaji pse ,kao svugde u svetu,trebalo bi da prijavi odgajivacnicu!
A te odgajivacnice bi trebalo da budu udruzene u neki klub!
E sad ,sto je to kod nas jako tesko uraditi,ko nam je kriv!

p.s. Ko ima odgajivacnicu sa "najjacim" pincevima ( sta god to znacilo) ?
Ako mislimo na istu odgajivacnicu,ja ne mislim da je to odgajivacnica sa najkvalitetnijim pincerima kod nas!
Sto se i pokazalo na poslednjim izlozbama !
Kvalitet se meri po nekim drugim stvarima ,ne po kolicini limarije u vitrini!
Reci cu samo jos i ovo , para vrti gde burgija nece !

I- jos se nije rodio ucenik koji je pametniji od svog ucitelja!
Odgajivac koji ne zna da izabere stene od parenja ,a sebe naziva odgajivacem? Hmmm...to mi malo cudno zvuci!


Ali ,odosmo mi u druge teme ! To uopste nije bitno za klub!
Bilo bi lepo kad bi culi i neka druga misljenja!



Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:24 pm

Perun Panonski ::

p.s. Ko ima odgajivacnicu sa "najjacim" pincevima ( sta god to znacilo) ?
Ako mislimo na istu odgajivacnicu,ja ne mislim da je to odgajivacnica sa najkvalitetnijim pincerima kod nas!
Sto se i pokazalo na poslednjim izlozbama !
Kvalitet se meri po nekim drugim stvarima ,ne po kolicini limarije u vitrini!
Reci cu samo jos i ovo , para vrti gde burgija nece !

Limarija ili ne, cinjenica je da nemamo previse pinceva s evropskim titulama...
Nazad na vrh Ići dole
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:29 pm

Imamo mi mnogo boljih pasa u Srbiji bez evropskih titula !
Kad kazem boljih,mislim kvalitetnijih !

Nije zlato sve sto sija!
Ja vise necu u ovoj temi pominjati ni tu odgajivacnicu ,ni te pse jer nisu uopste bitni za temu !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:35 pm

jedino sto bi taj klub mogao da uradi ovde u srbiji je promovisanje rase ,pravljenje mini specijalki i pozivanje dobrih sudija na iste

Nazad na vrh Ići dole
Padre
Početnik
Početnik
Padre


Broj poruka : 73
Datum upisa : 18.11.2010
Godina : 52
Lokacija : Beograd

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 10:53 pm

Willy, ja bih dodao jos i objavljuje literaturu o ptp. Nedavno sam imao srecu da nabavim nekoliko lepih kniga o pincevima i zao mi je sto tako nesto ne postoji i kod nas - za pocetnike i one koji se interesuju da nauce vise o rasi.
Nazad na vrh Ići dole
willy
Početnik
Početnik
willy


Broj poruka : 109
Datum upisa : 12.01.2011
Godina : 52

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty5th Avgust 2011, 11:15 pm

a ima tu i veci problem ,lako je napraviti savez ,drustvo napises neki statut tandara mandara ,
ali posto vec postoji vec klub snaucera i pincera koji je priznat i organizovao je ipsu treba se pored njega izboriti Wink
a to samo kvalitetnim radom lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty10th Avgust 2011, 10:18 am

Ja nisam stigla do sad da se ukljucim jer nisam imala vremena za pisanje, a i sad mi je problematicno. Sama sam na poslu (koleginica na odmoru) tako da nisam sigurna koliko cu moci da pisem.... Obzirom da nemam vremena da sastavim neki svoj vid svega, citiracu clanove uz dodatak mog misljenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty10th Avgust 2011, 10:35 am

willy ::
a ima tu i veci problem ,lako je napraviti savez ,drustvo napises neki statut tandara mandara ,
ali posto vec postoji vec klub snaucera i pincera koji je priznat i organizovao je ispu treba se pored njega izboriti Wink
a to samo kvalitetnim radom lol!
Da, postoji taj klub, koji je izgubio mnogo clanova zbog jednog... ali je fakat taj klub uspeo da se uclani u ISPU sto ni jednom srpskom klubu nece vise dozvoliti. Ne moze ih tamo biti 100, njih ne zanima nasa organizacija i oni sugurno ne znaju da kod nas pasminski klubovi nisu i ne mogu da budu pravno lice i da su zapravo po organizaciji samo sekcije nekog od Drustava. Dakle, pri svakom drustvu moze biti organizovan klub pincera ili pincera i snaucera ali - cemu to??? Po meni, treba organizovati klub koji ce biti sekcija postojeceg kluba u Kragujevcu. Tako bi Specijalke tog kluba (barem ako ja dobro razumem stvari) bile pod pokroviteljstvom ISPU i mogle bi pobednicima po razredima da se dodele ISPU kartice (sto nije beznacajno). Sediste tog kluba (tj. te sekcije) moze biti bilo gde, ne mora biti u Kragujevcu. Da li bi taj klub bio sekcija postojeceg u Kragujevcu ili sasvim samostalni klub - sekcija nekog od Drustava. Gde bi dakle bilo??? To je prvo pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Perun Panonski
Moderator
Moderator
Perun Panonski


Broj poruka : 196
Datum upisa : 16.11.2010
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty10th Avgust 2011, 11:05 am

Zorica-malizmaj ::
[Da, postoji taj klub, koji je izgubio mnogo clanova zbog jednog... ali je fakat taj klub uspeo da se uclani u ISPU sto ni jednom srpskom klubu nece vise dozvoliti. Ne moze ih tamo biti 100, njih ne zanima nasa organizacija i oni sugurno ne znaju da kod nas pasminski klubovi nisu i ne mogu da budu pravno lice i da su zapravo po organizaciji samo sekcije nekog od Drustava. Dakle, pri svakom drustvu moze biti organizovan klub pincera ili pincera i snaucera ali - cemu to??? Po meni, treba organizovati klub koji ce biti sekcija postojeceg kluba u Kragujevcu. Tako bi Specijalke tog kluba (barem ako ja dobro razumem stvari) bile pod pokroviteljstvom ISPU i mogle bi pobednicima po razredima da se dodele ISPU kartice (sto nije beznacajno). Sediste tog kluba (tj. te sekcije) moze biti bilo gde, ne mora biti u Kragujevcu. Da li bi taj klub bio sekcija postojeceg u Kragujevcu ili sasvim samostalni klub - sekcija nekog od Drustava. Gde bi dakle bilo??? To je prvo pitanje.
Po mom misljenju to je vracanje na staro!
Ako bi se i pravio novi klub,on ne bi trebao da ima nikakve veze sa Snaucer pincer klubom iz Kragujevca !
Vi koji ste bili uclanjeni ( i mi koji nismo jer nismo hteli da se nasankamo) znate kako se tamo radilo i u ciju korist!
Da bi u ovoj drzavi nesto krenulo nabolje ,trebalo bi spaliti sve iza sebe i krenuti ispocetka!
Ukoliko bi ostale neke veze sa SP klubom iz Kragujevca , ne verujem da ce biti clanova ,ni novih a ni onih starih !
A i ISPU izlozba je bila malo jaca od kisele vode !
Dozvolili su da im (ovi u SP klubu iz Kragujevca) izlozba bude izlozba snaucera i jednog pincerasa ( zbog kojeg uostalom niko i nije hteo da dodje iz sveta jer se znalo da ce izlozba bila namestena sto se tice Ptp )!
Zbog istog tog coveka je propala i ISPU izlozba u Madjarskoj !
Pa kad Madjari nisu hteli da izlazu na svojoj izlozbi zbog njega,sta vise da pricam ,tj pisem!!!
Pa zar on misli da moze ceo svet da vuce za nos !
Mi bi morali da budemo ti koji ce tome stati na put!
A ISPU-u se moze napisati neki dopis sa potpisima clanova tog novog kluba( ako ista bude od toga) u kome ce se napisati sta ,kako i zasto,zbog koga itd....
Najpostenije je da klub bude u Beogradu ( otprilike isto udaljen svima , osim naravno beogradjanima i zemuncima Smile )

Nazad na vrh Ići dole
http://www.barkmaker.com
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty10th Avgust 2011, 11:36 am

willy ::
a sta je cilj osnivanja kluba
i sta bi taj klub radio ???
U Srbiji klub ne moze da ima neke ingerencije u bilo kom smislu. Niti izdaje rodovnike niti moze da propisuje pravila koja bi vazila za sve odgajivace pincera bez obzira na to jesu li clanovi kluba, niti clanovima kluba moze zabraniti bilo sta osim samog clanstva u klubu. To bi dakle bila organizacija na dobrovoljnoj bazi iskljucivo u cilju poboljsanja kvaliteta rase. Odgajivaci bi se udruzili u svom nastojanju da se podigne kvalitet (njihovog) uzgoja. Clanovi kluba ne mogu dobiti Bog zna sta (osim ako ne koriste klub za licnu promociju kao sto je bio slucaj, tj. da jedni rade a neki drugi se slikaju i hvale i namestaju izlozbe.... ). Dakle, klub bi trebalo da je udruzenje ISKRENIH ljubitelja rase, osnovan iskljucivo za dobrobit RASE a ne zarad koristi svojih clanova (novcane niti druge, osim edukativne). Sta ako je 90% clanova kljuba iskrenih ljubitelja a jedan samo taj koji koristi sve za sebe? Tesko je odbraniti se jer vi nikome ne mozete zabraniti da bude clan kluba ako je kulturan u svom nastupu.

dakle, da rezimiram: razlog osnivanja kluba moze biti samo - dobrobit rase i poboljsanje kvaliteta uzgoja odgajivaca u klubu.

Aktivnost kluba moze biti razlicita. Naravno da je jako bitna specijalka koju klub moze organizovati jednom ili vise puta u godini. Ako se organizuje vise puta, onda mora da postoji jedna izlozba koja je najveca i smatra se "godisnjom" kao sto je npr. u Nemackoj Jahresieger... Rusi takodje imaju vise klubskih izlozbi, koje su jako posecene iako nisu sve u rangu CAC.

Aktivnost kluba je i razmena iskustava u uzgoju, organizovanje seminara razlicite tematike, koje bi drzali odgovarajuci strucnjaci. Seminari mogu biti tipa: osnovi genetike.... seminar o stenjenju, dojenju i podizanju stenadi.... vakcine i zarazne bolesti.... trening.... i svasta jos.

Aktivnost kluba moze biti i prezentacija klubskih pasa izradom godisnjaka (tipa nekog kataloga) i posebnog dela gde se prikazuju plemenjaci....

Oglasavanje stenadi i odraslih pasa za prodaju, izrada sajta kluba.....

Povremeni sastanci gde se takodje razmenjuju iskustva i obavestenja (o tendenciji razvoja rase, izmeni standarda, najavi izmene standarda...). Tu jos jednom moram da naglasim potrebu ISKRENOSTI u ophodjenju i motivu ulaska u klub, tj. da oni koji znaju hoce to svoje znanje i da prenesu drugima (neiskusnim ili manje iskusnim odgajivacima)...
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Zorica-malizmaj
Moderator
Moderator
Zorica-malizmaj


Broj poruka : 351
Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd (Zemun)

Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty10th Avgust 2011, 1:07 pm

Jos jedna stvar koja bi po meni trebala biti obavezna: zdravlje pasa u uzgoju.

Svi odgajivaci - dakle i clanovi kluba (ili pogotovo oni) bi trebalo da imaju iskljucivo zdrave pse u uzgoju, tj. da o tome imaju potvrde od strane licenciranih veterinara ili makar ordinirajucih pa sad, ako ce vet staviti svoj potpis na nesto sto ne stoji, to je njegov rizik.

Da li bi svi eventualni clanovi kluba otisli kod veta na pregled sa svim svojim psima i iskljucili iz uzgoja sve one za koje se utvrdi da imaju npr. kataraktu, ili neku od mogucih drugih naslednih bolesti ociju (koje se ne vide golim okom, zato ih i utvrdjuje vet), a takodje i luksaciju patele koja uopste nije kod patuljastog pinca retka stvar. Da li bi iskljucili iz uzgoja takve pse, makar bili skupi placeni, uvezeni od koje kuda i mozda od poznatih odgajivaca....?

Da li bi clanovi eventualnog kluba se pridrzavali pravila da jedna kuja nema vise od 5-max6 legala (ukupno) i da ne pare kuju zaredom na svako teranje (osim, hajde, ako je bilo jedno stene u leglu....), da ne pare kuje pre 18 meseci, da ne pare kuje posle navrsene 8. godine zivota... Klub ne bi imao ingerencije da kazni clana koji se ne pridrzava ovih pravila osim iskljucenjem (ili privremenim iskljucenjem) iz kluba....

Koliko ima u Srbiji odgajivaca koji bi prihvatili ovo sto sam sad napisala? Da li bi takav klub imao vise od jednog - dva clana???
Nazad na vrh Ići dole
http://malizmaj.do.am
Sponsored content





Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnivanje pinčer kluba u Srbiji   Osnivanje pinčer kluba u Srbiji Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osnivanje pinčer kluba u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Osnivanje Snaucer -Pincer Kluba u BiH
» Spisak izložbi u Srbiji za 2012.
» Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za ljubitelje i odgajivače :: Novosti iz Kinoloskih Saveza :: FCI, Kinološki Savezi i klubovi-
Skoči na: